Blog

Jak nastavit rodičovskou kontrolu pro Apple Arcade

Apple Arcade je zcela nová služba předplatného her, kterou Apple spustil 19. září 2019. Jak správně nastavit Apple Arcade, aby vaši potomci získali přístup pouze k obsahu, který odpovídá jejich věku? Tento návod by si měl přečíst každý rodič.

Více

Jak používat funkce schvalování pomocí Apple Watch

Jak jistě dobře víte, Apple Watch můžete již nějakou dobu používat k odemčení svého Macu. V systému macOS Catalina je teď ale také možné vyplnit pomocí chytrých hodinek hesla a provádět další ověřovací úkoly.

Více

Vyberte si správný Apple Pencil

Apple Pencil je jedním z méně často zmiňovaných, ale skutečně kouzelných doplňků Applu. Abyste mohli jeho schopností využít na maximum, je potřeba jej sladit s vhodným iPadem.

Více

Jak nahrávat hlasové poznámky na Apple Watch

Diktafon na je užitečná aplikace, která vám umožní nahrávat poznámky pro sebe nebo pořizovat záznam rozhovorů. Na inteligentních hodinkách Apple Watch představuje ten nejsnadnější způsob, jak si napsat poznámku. Nahrané hlasové poznámky se navíc synchronizují s iPhonem, iPadem a Macem, pokud používáte stejné Apple ID.

Více

Kalendář 101 – 6 tipů, jak naplno využít aplikaci Kalendář v iOS

Nativní kalendář Applu je skvělá, efektivní a snadno použitelná kalendářová aplikace, která obsahuje vše, co potřebujete k dokonalému zorganizování své práce a volného času. Jak jej využít naplno? Máme pro vás šest užitečných tipů, které vám pomohou spravovat váš rozvrh v Kalendáři.

Více

Čas u obrazovky v iOS 13 přináší další možnosti rodičovského dohledu

Být rodičem v digitálním věku není snadné. Na jedné straně chcete, aby vaše děti mohly plně využívat výdobytky nejnovějších technologií, na straně druhé máte pocit, že je potřeba je chránit před jejími úskalími. Naštěstí Apple neustále pracuje na tom, aby rodičům pomáhal děti aktivně chránit sadou nativních nástrojů rodičovského dohledu pod názvem Čas u obrazovky. Podívejme se, jak se tato funkce zlepšila a rozšířila v iOS 13.

Více

Kdy se hodí čistá instalace a na co si dát pozor

Po dvou letech intenzivního používání a testování byl můj milovaný iPhone 6s stále pomalejší a každodenní používání stále obtížnější. Otevření aplikace například trvalo několik sekund. Moje baterie také začala stávkovat a nutila mě dobíjet dvakrát denně.

Více

Synchronizujte svá zařízení bez iTunes

S příchodem systému macOS Catalina začala nová éra iTunes. Podívejme se, jak synchronizovat vaše zařízení bez aplikace Applu, která nepatřila k těm nejoblíbenějším.

Více

Hlasové ovládání – Objevte moc svého hlasu

Hlasové ovládání je nová funkce, která je součástí macOS Catalina, iOS 13 a iPadOS. Uživatelům, kteří nemohou používat tradiční vstupní zařízení, umožňuje plně ovládat jejich Mac, iPhone nebo iPad pouze hlasem. Zejména pro uživatele s pohybovým omezením je možnost plně ovládat zařízení hlasem zcela zásadní zkušeností.

Více

Využijte na maximum widgety v systému iPadOS

Widgety jsou miniaplikace, díky kterým můžete na iPadu rychle zobrazovat důležité informace. Wigety zobrazení Dnes jsou k dispozici již od iOS 8, ale s iPadOS 13 jsou ještě užitečnější.

Více

Nechte Siri na Macu pracovat pro vás

Přestože je Siri již nějakou dobu k dispozici v iOS, tento užitečný nástroj se objevil na Macu počínaje macOS Sierra. Pokud jste si už zvykli na všechny skvělé věci, které můžete na svém novém Macu dělat, měli byste se také podívat na to, co všechno může pro vás udělat Siri.

Více

Správa stahování v Safari se dočkala vylepšení

Se systémem iPadOS 13 přináší Apple funkce, které nabízí Safari na stolních počítačích, i do zařízení s iOS a iPadOS. Jednou z nich je vylepšená správa stahování, která umožňuje přehlednější sledování stažených souborů a jejich umístění.

Více

Items 1 to 12 of 326 total

Page