Blog

Proč Siri nemluví všemi jazyky světa?

Digitální asistentka Applu Siri je k dispozici ve všech produktech společnosti, ale podporuje pouze několik jazyků. Bohužel čeština není jedním z nich a my jsme hledali důvody.

Více

Terminál pro začátečníky II - Aby váš Mac byl zdravější

Terminál, aplikace příkazového řádku, která umožňuje ovládat počítač Mac, má jednu obrovskou výhodu. Zkoumáním rozsahu schopností Terminálu objevíte také limity vašeho počítače Mac. Je to jako dívat se do černé skříňky a zjišťovat, jak provádí veškerou kouzlo, které jinak vidíte pouze zvnějšku. Podívejme se na několik příkazů, které vám pomohou při lepší správě počítače Macu a jeho zdraví.

Více

Jak rychle fotit na iPhonu

Fotoaparát iPhonu je bezpochyby jedním z nejlepších v chytrých telefonech na trhu. Zde jsou základy používání nativní aplikace Fotoaparát.

Více

Spotlight – Chytrý vyhledávací nástroj pro macOS

Vyhledávání Spotlight bylo představeno jako součást macOS 10.4 Tiger a stalo se základním nástrojem procházení systému také v následujících verzích. Kromě jednoduchého vyhledávání se může ponořit hluboko do souborů a aplikací s použitím speciálních atributů. Vyhledávání a nacházení je tak snadnější a bezchybnější.

Více

Reklamy Applu v tomto století – poslední desetiletí

Apple vstoupil na trh výpočetní techniky a současně do světa reklamy v roce 1976, před více než čtyřmi desetiletími. Od té doby nás svými reklamami, krátkými filmy a kampaněmi okouzluje, dojímá k slzám i přivádí k smíchu. Vraťme se zpět v čase a připomeňme si nejpoutavější reklamy Applu za poslední desetiletí.

Více

Aplikace Terminál pro začátečníky I.

Mac je synonymem pro skvělé grafické uživatelské rozhraní, na Macu tedy můžete pracovat celý život, aniž byste se kdy dotkli příkazové řádky programu Terminál. Pro geeky, kteří rádi pilují své kognitivní a programovací dovednosti, může být Terminál skvělým nástrojem. A nejen pro ně.

Více

Jak zálohovat Mac

Není třeba říkat, že vytváření bezpečnostních záloh je nezbytné pro všechna zařízení. Po návodu pro iOS zařízení vám přinášíme postup, jak zálohovat data vašeho Macu.

Více

Items 109 to 120 of 326 total

Page