Zábavné vzdělavácí hry pro batolata i předškolní děti

  Jasný a barevný displej, atraktivní design a intuitivní dotykové ovládání… to všechno činí z iPadu neodolatelný objekt pro děti, už od poměrně malého věku. Hledáte způsob, jak proměnit iPad na užitečný a zábavný nástroj pro vývoj vašeho batolete? Podívejte se na tyto úžasné aplikace, které vaše dětí zároveň zabaví a vzdělají.

  Pokud nežijete v divočině bez všech výdobytků civilizace, je více než pravděpodobné, že vaše batole dokáže používat tablet stejně dobře jako vy. Rozhraní iPadu je tak intuitivní, že i dva roky staré dítě se naučí s ním hrát. Větší plocha oproti iPhonu umožňuje dětem mnohem jednodušší ovládání pomocí gest, takže i ti nejmenší si mohou hrát a učit se s pocitem nezávislosti.

  Hry a vzdělávací aplikace, které odpovídají věku dětí a jejich vývojové fázi, zlepšují koordinaci, rozvíjejí tvořivost a pocit soběstačnosti, empatii a zdravé návyky. Dobře navržená a věkově adekvátní aplikace je pro dítě bezpečné prostředí pro učení, proto se nemusíte obávat, kam by se mohli proklikat (jako třeba při sledování YouTube). Zde jsou naše oblíbené aplikace pro batolata a děti předškolního věku. Pokud vás některá z nich zaujme, klikněte na ni na iPadu a stáhněte si ji z App Store.

  Avokiddo Emotions

  Aplikaci navrhli rodiče v cenami ověnčeném kreativním studiu Avokiddo. V poutavé a zábavné hře děti poznávají pocity a emoce, když komunikují se čtyřmi zvířecími protagonisty: legrační zebra, plachá ovce, veselá žirafa a skromný los. Mají k dispozici více než 110 předmětů, hraček, jídel a hudebních nástrojů, mohou je krmit, oblékat, hrát a starat se o ně. Při hře se tak nenásilně seznamují s principy příčiny a následku, kreativními výrazy a pocity vyjádřených zvuky a řečí těla. Tato krásně navržená hra s neomezenými kombinacemi a bez pravidel podporuje společenské a emocionální vědomí, to vše zábavným a nápaditým způsobem. Avokiddo Emotions si můžete stáhnout z App Store (za 2,99 $) a, když jste u toho, podívejte se na další hry ze studia Avokiddo.

  MarcoPolo Ocean


  Hluboký modrý oceán je pro děti předškolního věku fascinující. Nechte je prozkoumat pobřeží a dno moře, komunikovat s jeho obyvateli, vybudovat korálové útesy a hrát si s delfíny. Vaše dítě může stavět a řídit ponorku a loď přes vlny oceánu a objevovat přirozené chování více než 30 různých druhů živočichů. Aplikace a její hravý příběh budují dětskou slovní zásobu týkající se mořského života, ale samotná hra je snadno pochopitelná a lze jí projít i bez předchozích znalostí angličtiny. MarcoPolo Ocean je vstupenkou do světa přírodních věd, technologií a inženýrství, potěší všechny malé průzkumníky. Stáhněte si aplikaci z App Store, je zdarma!

  Toca Doctor

  Tato barevná aplikace, součást populární sady Toca Boca, přináší 21 hádanek a mini-her pro batolata na zdravotní téma. Pokud se vaše dítě nachází ve vzrušující fázi objevování vlastního těla a způsobů, jak funguje, Toca Doctor bude trefou do černého. Děti mohou vyšetřovat pacienty, starat se o bolístky různých velikostí, lepit leukoplasti, “mazat” škrábance vatovými polštářky, zubním kartáčkem pronásledovat bakterie, nebo stříkat oční kapky do očí. Hra je krásně navržená, jednoduchá a zábavná, nabízí zábavný a přirozený způsob, jak podpořit empatii a představit dětem lékařskou profesi a lidské tělo. Ve hře nejsou žádné odpočty ani jiné stresující prvky, děti mají dostatek času a dokonce i když nedokončí činnost, mohou ve hře pokračovat. Pokud máte doma malého doktora, neváhejte a stáhněte si aplikaci (za 3,99 $) z App Store.

  Monkey Preschool Lunchbox


  Jeden z nejlepších aplikací pro předškoláky v App Store. Rozkošná malá opice Milo provází vaše batole sedmi hrami, ve kterých se učí barvy, tvary, velikosti, písmena, počítání a základní rozumové dovednosti. Po úspěšném absolvování aktivity je dítě okamžitě odměněno a může si vybrat nálepku, kterou si přidá do sbírky. Tato aplikace je zábavná i pro nejmenší děti a může být skvělým úvodem do jednoduché anglické slovní zásoby. Stáhněte si Monkey Preschool Lunchbox v App Store za 1,99 $ a podívejte se na další aplikace vývojáře se zaměřením na další témata, jako jsou zvířata, průzkumníci a další.

  Duckie Deck Collection


  Existuje mnoho aplikací, která učí malé děti čísla, písmena nebo barvy, ale co další užitečné dovednosti, které budou potřebovat mimo školu? Duckie Deck Collection pro děti předškolního věku se zaměřuje na podporu zdravých návyků a učí je, jak řešit výzvy dětství. Prostřednictvím hraní rolí se děti mohou naučit postarat o domácí zvířata, zvyknout si na tmu a udržovat svůj pokojíček v čistotě. Barevná grafika, příjemná hudba a zvuky společně se sympatickými postavami poskytnou dětem ve věku 2–5 let dlouhodobou poutavou zábavu a zážitek z učení. Duckie Deck, který obsahuje šest různých her, si můžete stáhnout z App Store za 2,99 $.

  Co vaše děti nejvíce hrají na iPadu nejvíce?