Ať se každý krok počítá – Aktivujte skrytý krokoměr v iPhonu

  Žít zdravěji nemusí být obtížné a komplikované. Obyčejná chůze má úžasné zdravotní výhody a počítat kroky můžete snadno pomocí iPhonu. Ukážeme vám, jak aktivovat skrytý krokoměr.

  Chůzi doporučují lékaři jako nejlepší cvičení, které zlepší nejen fyzické, ale i duševní zdraví, náladu a podpoří celkovou pohodu. Zvláště, když máte sedavé zaměstnání a trávíte celý den před obrazovkou, je důležitá pravidelná fyzická aktivita. A co by mohlo být jednodušší než chodit? Chůze je vhodná pro každého bez ohledu věk a kondici, nevyžaduje nic jiného než pár bot, je časově flexibilní a zcela zdarma.

  Proč počítat kroky?

  Mezi mnoho výhod chůze patří posílení imunitního systému, snížení hladiny cukru v krvi, snížení rizika srdečních onemocnění, spalování kalorií, zlepšení nálady a kreativního myšlení… a mnohem více. Už jsme vás přesvědčili? Potom budete chtít vědět, kolik jste toho každý den nachodili. Všeobecně je doporučená 30minutová svižná procházka, ale téměř každý chodí s přestávkami, ne najednou, během pochůzek, nákupů nebo každodenní práce. A protože každý krok se počítá, je dobré je sledovat. Dobrou zprávou je, že na to nepotřebujete žádný efektní fitness tracker. Své kroky můžete počítat přímo na iPhonu.

  Jak sledovat kroky ve vašem iPhonu

  Na iPhonu máte v zásadě dvě možnosti, jak kroky počítat: 1. Pomocí funkce krokoměru v nativní aplikaci Zdraví nebo 2. Pomocí jedné z mnoha dostupných aplikací třetích stran.

  Výhody nativního řešení jsou zřejmé: je již zabudováno a integrováno v aplikaci Zdraví, je velmi snadno ovladatelné a spolehlivé. Kromě toho pracuje bezchybně v synchronizaci s hardwarem – speciálním čipem M-series, který je zodpovědný za shromažďování všech dat ze snímačů z akcelerometrů, gyroskopů a kompasů, které v iPhonu detekují a měří pohybu. Díky tomuto čipu může váš iPhone efektivně a přesně měřit, kolik kroků uděláte. Tuto skrytou funkci stačí aktivovat v aplikaci Zdraví.

  Použití aplikace Zdraví pro počítání kroků

  Nejprve budete muset povolit sledování pohybu na svém iPhonu, pokud ještě není zapnuto.

  Je to velmi jednoduché, postupujte takto:

  • Otevřete Nastavení> Soukromí> Pohyb a kondice.
  • Zapněte Sledování kondice.

  Od této chvíle bude váš iPhone počítat vaše kroky. Potom aktivujete počítání kroků v aplikaci Zdraví. Pokud jste tak ještě neučinili, vyplňte svou výšku, aby iPhone lépe odhadnoul délku vašeho kroku.

  Je to jednoduché:

  • Otevřete aplikaci Zdraví.
  • Klepněte vlevo vlevo na záložku Zdravotní data.
  • Přejděte dolů na Tělesné míry.
  • Poté klepněte na položku Výška, klepněte na tlačítko + a přidejte svou výšku. Můžete také přidat svou váhu, pokud chcete.

  Přidejte kroky do dashboardu aplikace Zdraví

  Chcete-li přidat počet kroků do záložky Dnes aplikace Zdraví, musíte ji přidat do oblíbených.

  • Klepněte vlevo dolů na záložku Zdravotní data.
  • Vyberte možnost Aktivita.
  • Přejděte dolů na položku Kroky a vyberte ji.
  • Potom zapněte Přidat do oblíbených.

  Nyní můžete snadno zobrazit počet kroků v dashboardu aplikace Zdraví. Ve vašem iPhonu bohužel není žádný nativní widget pro zobrazení Dnes, takže pokud chcete vidět počet kroků bez otevření aplikace Zdraví, můžete použít některé z aplikací třetích stran, které tuto funkci nabízejí. Mezi nejlepší a nejjednodušší patří oblíbená aplikace Pedometer ++.

  Používání Pedometer+ pro sledování počtu kroků

  Pedometer++ je skvělá a navíc bezplatná aplikace, která počítá vaše kroky. Využívá data poskytovaná vestavěnými senzory, zobrazuje kroky jako sloupcový graf a – teď jsme u toho zásadního – jako widget v zobrazení Dnes, stačí přejet prstem z domovské obrazovky.

  Navíc umožňuje nastavit denní cíl (výchozí nastavení je 10 000 kroků denně). Vaše úspěchy jsou přehledně zobrazeny ve sloupcovém grafu – pokud jste pod cílem, zobrazí se pruh červeně, pokud se přiblížíte, změní se na oranžový a po dosažení cíle bude zelený. Každý měsíc nabízí novou měsíční výzvu, která vás spolu s pruhy a oceněními může motivovat k tomu, abyste chodili více. Chcete-li použít Pedometer++, nezapomeňte po instalaci dát aplikaci oprávnění k používání vašich údajů o pohybu.

  Kolik kroků byste měli za den udělat?

  Pedometer ++ a řada dalších aplikací a fitness zařízení jako Fitbit nastavily výchozí cíl na 10 000 kroků denně. Je to přiměřený cíl, když je pro mnoho lidí obtížné tolik kroků denně zvládnout? 10 000 kroků je krásné zaokrouhlené číslo, ale nevychází z žádných studií. Toto číslo bylo nastaveno úspěšnou japonskou marketingovou kampaní z poloviny 60. let, kdy byl představen první nositelný krokoměr nazvaný manpo-kei (10 000-krok-metr). Od té doby se toto číslo stále více zpochybňuje.

  ch na prvý nositeľný krokomer s názvom manpo-kei, (merač 10 000 krokov). Odvtedy sa odporúčanie presne tohto počtu krokov čoraz viac spochybňuje.

  Tajemství zdravého života však nemusí nutně spočívat v usilovném plnění denních kvót. Jde spíše o přechod k aktivnějšímu životnímu stylu. Pokud pravidelně jezdíte na kole, plavete nebo cvičíte jógu, nemusíte se obávat, že nebudete chodit dostatečně. Nastavte si svůj denní cíl tak, abyste jej v pohodě znovu a znovu dosáhli. Vždy jej můžete zvýšit. Stačí si dávat pozor na to, abyste se pohybovali. Vstávejte častěji od stolu, zkracujte čas strávený u televize, bojkotujte výtah nebo se projděte místo jízdy tramvají. Když budete počítat kroky na vašem iPhonu, budete lépe informovaní o svém každodenním pohybu. A pokud jde o zdraví a cvičení, každý krok se počítá.

  Máte denní cíl počtu kroků? Pokud ano, kterou aplikaci používáte ke sledování kroků?