iOS v podnikové sféře: 10 důvodů

Základem každého iPhonu a iPadu je iOS. Díky pokročilým funkcím lze iOS zařízení hladce a bezpečně nasadit do vaší rmy. Díky výkonným aplikacím mají uživatelé svobodu při vytváření obsahu, komunikaci a spolupráci z libovolného místa. A to vše s jednoduchostí, kterou je společnost Apple proslulá.

1. Přitažlivý uživatelský komfort

Způsob ovládání iOS zařízení vám bude jasný od první chvíle, kdy je vezmete do ruky. To proto, že iOS obsahuje revoluční rozhraní Multi-Touch, které bylo navrženo pro ovládání prsty. Samotné zařízení je nenápadně v pozadí a umožňuje vám plně se soustředit na prováděný úkol. Od zabudovaných aplikací až po tisíce aplikací v App Storu připravených k práci. Od požadavku, aby Siri naplánovala schůzku, až po videokonference s FaceTime. Vše je snadné, intuitivní a dobře známé.

2. Jedinečné funkce

Ucelený přístup k návrhu produktu umožňuje vdechnout život jedinečným funkcím. Hardware a software jsou stvořeny jeden pro druhého a poskytují tak vysoce přitažlivý uživatelský komfort, který vám dává pocit, jako byste pracovali pouze s daty a ne s fyzickými technologiemi. Díky AirDropu můžete několika klepnutími sdílet kontakt s kolegou blízko vás. Pomocí AirPlay zrcadlení a Apple TV můžete prezentovat své nápady skupině posluchačů. Prostřednictvím FaceTime umožníte vzdáleným kolegům, aby viděli to samé co vy. Pouze v iOS.

3. Bezproblémové aktualizace softwaru

Díky ucelenému přístupu má iOS vynikající podporu pro aktualizace softwaru. To znamená, že s tím, jak se vyvíjí software a jsou přidávány nové funkce, jsou pro všechna zařízení okamžitě k dispozici aktualizace, které uživatelům a IT oddělením přináší nové funkce. Veškeré aktualizace softwaru iOS jsou k dispozici zdarma a ve stejný den pro širokou řadu podporovaných zařízení a modelů.

4. Škálovatelné nasazování

Nezáleží na tom, zda se jedná o deset nebo deset tisíc zařízení, či zda jsou zařízení ve vlastnictví rmy nebo zaměstnanců – nasazování iPhonů a iPadů v organizaci může probíhat zcela bez zásahu IT oddělení. iOS zaměstnancům umožňuje jednoduché nastavování zařízení ihned po vybalení. Mohou je aktivovat, kon gurovat základní nastavení, přihlásit se k podnikovým službám a začít ihned pracovat – to vše bez pomoci od IT oddělení.

5. Bezpečnost podnikové třídy

iOS je navržen s pokročilými bezpečnostními technologiemi, které zajišťují komplexní kontrolu nad zařízeními, daty a aplikacemi. Velké množství bezpečnostních funkcí je povoleno už ve výchozím nastavení a nevyžaduje žádnou kon guraci. Ostatní funkce lze snadno spravovat, aby se hladce přizpůsobily vaší organizaci bez zbytečných složitostí pro uživatele. iOS přináší bezpečnou architekturu, zajišťuje vylepšenou ochranu dat a nabízí bezproblémový přístup k podnikovým informačním sítím.

6. Ucelená správa

iOS obsahuje veškeré nástroje potřebné k nastavování, nasazování a správě iOS zařízení, bez nutnosti obětovat komfort uživatelů. Díky iOS a zabudovaným frameworkům pro řešení MDM (Mobile Device Management) od jiných výrobců můžete provádět bezdrátovou správu zařízení a kon gurovat IT služby, jako jsou podnikové e-maily, Wi-Fi, VPN a certi káty.

7. Zabudované inovativní aplikace

Díky systému iOS a neustále se rozrůstající kolekci funkcí a zabudovaných aplikací je iPhone a iPad čím dál výkonnější, inovativnější a zábavnější pro pracovní využití. Aplikace jako Mail, Kontakty, Kalendář, Připomínky a Poznámky nabízí remním zákazníkům vše, co potřebují k práci na cestách, aby nikdy nepromeškali žádnou obchodní příležitost.

8. App Store

App Store je místem, kde se dají nalézt standardní aplikace pro téměř libovolný pracovní úkol. Aplikace lze nakupovat hromadně a můžete je snadno distribuovat napříč celou vaší organizací. Uživatelé získají skvělý komfort a IT oddělení se může spolehnout na to, že jsou všechny aplikace kontrolovány společností Apple, aby byla zajištěna jejich funkčnost přesně podle popisu. Jednoduše řečeno, prostě fungují.

9. Vlastní aplikace B2B

iOS je ideální platformou pro vývoj vlastních, interně vyvíjených aplikací. Využívejte špičkové zdroje pro vývojáře od společnosti Apple, které vám pomohou s vytvářením aplikací, jejichž prostřednictvím odlišíte své podnikání. S vlastními aplikacemi můžete automatizovat pracovní postupy, bezpečně pracovat s podnikovým obsahem, vytvářet atraktivní zákaznická řešení a další věci.

10. iCloud

Pokud jste připraveni k práci, je připraven i iCloud. Ten je zabudován do aplikací sady iWork pro iOS i OS X, takže svůj projekt můžete zahájit v Pages, Numbers nebo Keynote na jednom zařízení a na jiném zařízení pokračovat z místa, kde jste skončili. A nyní se díky službě iWork pro iCloud beta k aplikacím iWork dostanete z ještě více míst. Stačí se v prohlížeči na Macu nebo PC přihlásit k iCloudu a můžete vytvářet nové dokumenty nebo upravovat ty stávající. Veškeré provedené změny se navíc automaticky zobrazí v aplikacích iWork ve vašich iOS zařízeních.

Mám zájem