Vyšla veřejná beta macOS Catalina

  Po iOS 13 a iPadOSu je tu i nová verze MacOS pro ty, kteří se chtějí zbavit iTunes a začít testovat nový systém. Všechny ostatní OS jsou k dispozici jako beta pouze na pozvánku.

  Po iOS 13 a iPadOSu je tu i nová verze MacOS pro ty, kteří se chtějí zbavit iTunes a začít testovat nový systém. Všechny ostatní OS jsou k dispozici jako beta pouze na pozvánku.

  Jak jsme uvedli, Apple vydal veřejnou beta verzi iOS 13 a nového iPadOS. Kromě toho je k dispozici i veřejná beta verze nejnovějšího OS pro Macy, macOS Catalina.

  Nejdůležitější novinkou MacOSu je to, že se MacOS a iOS přibližují. Aby se tak stalo, mnoho vývojářů musí své iOS aplikace portovat na Mac.

  Mnohem větší změnou je to, že iTunes budou rozděleny do aplikací Hudba, Podcast a TV a svůj iPhone budete moci spravovat z postranního panelu Finderu. Aktualizace se dočkala i dobře známá funkce Čas u obrazovky a aplikace Fotky byla také přepracována.

  Pokud chcete iPad používat jako displej pro zrcadlení obrazovky nebo jako dodatečný displej, můžete jej v iPadOS a macOS Catalina připojit pomocí funkce Sidecar.

  Vezměte prosím na vědomí, že jde o verzi beta!

  Při používání se mohou vyskytnout závažné chyby, takže ji nedoporučujeme instalovat všem uživatelům. Určitě byste měli vytvořit bezpečnostní zálohu svého zařízení. A můžete se těšit, až bude na podzim uvolněná finální verze.

  Jak nainstalovat veřejnou beta macOS Catalina

  Krok 0: Vytvořte si zálohu! Nezapomeňte před instalací bety, že záloha je nezbytná, pokud se chcete vrátit ke starém systému.

  • Ve svém prohlížeči otevřete beta.apple.com.
  • Přihlaste se pomocí svého Apple ID a stiskněte Get Started.
  • Na další stránce si přečtěte Terms & Condition a zvolte Accept.
  • Pak vyberte macOS ze seznamu čtyř dostupných systémů a klepněte na „Enroll your Mac“.
  • Stáhněte soubor a postupujte podle uvedených kroků.

  macOS Catalina je kompatibilní s těmito zařízeními:

  2012 Mac mini a novější, 2012 MacBook Pro a novější, 2012 iMac a novější, 2012 iMac a novější, 2013 Mac Pro a novější, 2015 MacBook a novější, 2017 iMac Pro a novější