Vše o novém watchOS 6

  Nový watchOS 6 spatří světlo světa v září současně s novými aplikacemi, novými trendy a vlastním App Store.

  Apple pokračuje ve svém trendu zaměřeném na zdraví, a proto nejnovější software pro inteligentní hodinky přináší několik inovací v oblasti zdraví. Ačkoli tyto inovace nejsou tak šokující, jak je to v případě iOS, iPadOS a macOS, je skutečně vidět, že vývoj krále v kategorii nositelných zařízení je pro společnost prioritou.

  Podívejme se, jaké softwarové inovace bychom mohli očekávat v září!

  Zdraví a fitness

  Systém obsauje novou aplikaci Sledování cyklu, která se zaměřuje na ženy a snaží se nahradit nativní aplikací podobné aplikace, které ženy používají pro sledování menstruačního cyklu. Nyní tuto možnost nabízejí hodinky a samozřejmě bude mít i ekvivalent v iOS 13 v aplikaci Zdraví. Mohla by to být velká pomoc pro dámy, vývojáři věnovali pozornost i těm nejmenším detailům, aby vytvořili spolehlivou aplikaci se všemi potřebnými informacemi.

  Kromě toho společnost oznámila další novou aplikaci s názvem Noise (Hluk). Není nám úplně jasná užitečnost této apky. Ale možná, když půjdu na koncert nebo párty, mohu s hodinkami ověřit hladinu hluku. Pravděpodobně nejsem tak uvědomělá, abych se zajímala o dopady hluku na můj sluch, ale jsem si zcela jist, že tato aplikace si najde své cílové publikum.

  Za třetí, kroužky aktivity mají novou záložku v aplikaci Aktivita. Tímto způsobem můžete nejen vidět kroužky, ale můžete také kontrolovat trendy, jak dosahujete svých každodenních výkonů v různých časových intervalech. Těm, kteří mají rádi ve věcech pořádek, může tato dodatečná motivace pomoci tyto prstence uzavírat. Myslíte, že za tyto trendy dostaneme další odznaky?

  App Store a aplikace

  Radikální změna se týká i App Store. Ačkoli hodinky měly vlastní App Store v aplikaci Watch, museli jste aplikace pro hodinky stahovat i na váš iPhone. To už nebude platit, protože App Store pro Watch bude nezávislý a aplikace pro Watch i iPhone budou odděleny. Což znamená, že již nebudete muset instalovat aplikace pro hodinky na váš iPhone.

  Ostatní vylepšení

  • Nové, dynamické ciferníky hodinek, které budete moci přizpůsobit několika způsoby, například modula Compact, Solar Dial, California, Gradient a Numeral.
  • Aplikace Hlasové poznámky, kterou znáte z iOS a macOS, bude také dostupná na Apple Watch, což znamená, že budete moci kdykoli diktovat na hodinky.
  • Zakoupené položky z Audio Book můžete poslouchat v nové aplikaci Audioknihy.
  • Ve watchOS 6 bude k dispozici nativní kalkulačka a můžete na ní dokonce spočítat spropitné nebo rozdělit účty mezi vás a přátele.
  • Na hodinkách se objeví vyhledávání pomocí Siri.

  Nový watchOS 6 je podporován všemi zařízeními Apple Watch (přesněji od Serie 1 – bohužel zařízení řady 0 nemohou systém provozovat).

  Jaké další softwarové vylepšení byste uvítali na hodinkách?