Užitečné aplikace na iPhone pro alergiky

  Jaro je v plném rozkvětu a můžete ho bez nejmenších pochybností cítit ve vzduchu. Tedy pokud nemáte ucpaný nos, potíže s dýcháním a nepálí vás oči kvůli senné rýmě. Pokud patříte k třetině dospělé evropské populace, která trpí sezónní alergií, podívejte se na tyto aplikace, které by mohly přispět k usnadnění života s alergií.

  Senná rýma, známá také jako alergická rýma, nemá nic společného s rýmou, ani senem. Slzící oči a ucpaný nos nejčastěji způsobují pyly z kvetoucích stromů, trav a plevelů. Pokud jste někdy trpěli alergií, víte, jak velký může mít negativní vliv na každodenní život a spánek.

  Kromě volně prodejných přípravků a léků na předpis, jejichž cílem je potlačit symptomy, mohou alergikům v tomto náročném období pomoci inteligentní mobilní aplikace. Jak? Poskytují přesné předpovědí počasí a pylové zpravodajství, varují před vysokými hladinami alergenů ve vzduchu a vedou deník vašich příznaků a jejich intenzity. Všechny tyto informace vám pomohou lépe porozumět tomu, co vaši alergii spouští a jaký je její průběh. Sledování vašich příznaků může být velmi užitečné při diagnostice a stanovení léčby u lékaře. Pojďme se podívat na několik aplikací, která vám pomohou přežít období senné rýmy s menším stresem.

  Sensio Air

  Aplikace Sensio Air s přehledným uspořádáním a uživatelským rozhraním vám pomáhá příznaky alergie sledovat, porozumět, zaznamenávat a předcházet. Kromě aktuální pylové situace sleduje také znečištění ovzduší ve 350 městech po celém světě. Denní lokální předpověď počasí a pylu vám pomůže naplánovat si venkovní aktivity. Díky jednoduchému a intuitivnímu rozhraní je velmi snadné a rychlé zaznamenávat různé příznaky a jejich intenzitu. V případě, že se u vás objeví příznaky, které nejsou uvedeny, si je můžete vytvořit a zaznamenat jejich intenzitu. Apka nabízí denně rady pro zlepšení zdraví a jak snížit vystavení se alergenům a látkám v ovzduší. Měsíční předplatné obsahuje váš osobní report, který odhaluje hlavní viníky odpovědné za vaše problémy.

  Air Matters

  Další skvělou aplikací pro sledování kvality vzduchu a koncentrace pylu ve více než 180 zemích je Air Matters. Při prohlížení dat můžete přepínat mezi několika standardy kvality ovzduší a vybrat si zasílání varovných upozornění na znečištění ovzduší a koncentraci pylu. Air Matters podporuje také Apple Watch, takže můžete kontrolovat kvalitu vzduchu přímo na zápěstí. Poklepáním na alergeny a úrovně znečišťujících látek na domovské obrazovce se otevře detailní pohled s údaji v reálném čase pro hlavní alergeny, jejichž sezóna aktuálně trvá, a látkami nejvíce znečišťujícími ovzduší. Kromě toho nabízí zdravotní poradenství na základě aktuální situace, mapy kvality ovzduší za posledních 48 hodin a předpověď počasí, pylu a kvality ovzduší pro příštích pár dní. Kromě vaší aktuální polohy, kterou aplikace získá pomocí služeb určování polohy, si můžete uvedená data zobrazit také pro města nebo regiony po celém světě, což je praktické pro plánování dovolené. Air Matters je zdarma, reklam se zbavíte s prémiovou verzí za 0,99 eur ročně.

  Allergy Pass

  Nezbytnou aplikací pro každého alergika je AllergyPass, který shromažďuje v digitální podobě všechny důležité informace o vaší alergii. Uživatelé si mohou vytvořit osobní profil, zadat své alergie a intolerance, jaké jsou jejich příznaky, jaké léky – a to i v případě nouze – jim musejí být podány, kdo by měl být kontaktován a kde je uchovávána léčba pro případ nouze. Kromě těchto údajů poskytuje elektronický AllergyPass praktické informace a pokyny, jak postupovat v případě alergií a intolerance. Prémiová verze této aplikace, kterou vydaly švýcarské výzkumné instituce a neziskové organizace podporující alergiky, nabízí export do PDF, vytvoření neomezeného počtu uživatelských profilů a několik dalších pokročilých možností.

  Asthma Tracker

  Tato aplikace určená pro astmatiky nabízí jednoduchý a intuitivní způsob, jak konzistentně sledovat příznaky astmatu, příjem léků, maximální hodnoty průtoku a testy pro kontrolu astmatu. Díky integraci s aplikací Zdraví můžete rychle vyhodnotit aktuální zdravotní stav související s astmatem. Asthma Tracker ukládá a zobrazuje vámi zadané příznaky v aplikaci Zdraví a porovnává je s každodenním počtem kroků, takže můžete snadno zjistit, jak vaše denní aktivita ovlivňuje vaše astma a související symptomy. Můžete si nastavit připomenutí pro denní příjem léků a pro zaznamenávání vašich příznaků. Na konci každého měsíce vás aplikace vyzve k vyplnění známého testu Astma Control Test™.

  Trpíte alergií nebo astmatem? Podělte se s námi o své tipy a aplikace pro sledování příznaků.