Tři způsoby, jak doručovat oznámení na vašich Apple Watch potichu

  I když vás vaše hodinky Apple Watch provází v dobré i ve zlém, jsou situace, kdy nechcete, aby vám oznámení neustále bzučela na zápěstí. Naštěstí si můžete velmi jednoduše a rychle přizpůsobit oznámení tak, aby byla doručována potichu.

  Jednou z mnoha výhod Apple Watch je skutečnost, že si je lze velmi snadno přizpůsobit na míru. Vezměte si například oznámení. Je nepochybně skvělé být vždy v obraze a nikdy nic nepromeškat. V některých situacích, jako je třeba pracovní schůzka, rande nebo přednáška, si ale nepřejete, aby vás vaše inteligentní hodinky upozorňovaly na každou drobnost, co se právě odehrála někde v nedozírných končinách internetu.

  Pokud je váš strach, že něco propásnete, příliš velký a oznámení úplně vypnout nepřichází v úvahu, máme pro vás ještě jedno, méně drastické řešení. Od operačního systému watchOS 5 vám mohou být oznámení z aplikací doručena potichu. Oznámení pak putují přímo do Oznamovacího centra na vašich Apple Watch a na iPhonu bez toho, aby se objevila na displeji hodinek nebo vydala zvuk.

  Jak doručovat oznámení na Apple Watch potichu

  Oznámení Apple Watch zrcadlí nastavení iPhonu. Pokud chcete, aby hodinky a telefon používaly různá nastavení oznámení, musíte v aplikaci Watch na iPhonu v nastaveních oznámení vybrat možnost Vlastní místo Zrcadlit můj iPhone. Pokud chcete doručování oznámení upravit podle aktuálních potřeb, můžete tak udělat třemi různými způsoby: okamžitým doladěním, v Oznamovacím centru nebo v nastaveních spárovaného iPhonu.

  1. Pomocí funkce okamžitého doladění

  Pokud si chcete upravit doručování oznámení za pochodu, můžete použít funkci okamžitého doladění. Když na vaše Apple Watch dorazí oznámení:

  1. přejeďte přes něj prstem doleva nebo stlačte pevněji pomocí Force Touch;
  2. klepněte na ikonku „…“;
  3. vyberte si z možností:
  • Doručovat potichu – oznámení pro tuto aplikaci se pro Apple Watch i iPhone přenesou přímo do Oznamovacího centra – nebudou se zobrazovat se zvukem nebo haptickou výstrahou;
  • Vypnout na Apple Watch – aplikace nebude odesílat žádná oznámení na vaše hodinky.

  Výběrem možnosti Doručovat potichu zastavíte záplavu otravných oznámení, ale nadále se na ně budete moct podívat v Oznamovacím centru na svých hodinkách nebo na iPhonu. Pamatujte, výběr bude platit i pro oznámení na iPhonu, pokud nejde o aplikace, které podporují přímé doručení do Oznamovacího centra. Pro tyto aplikace si můžete nastavit způsoby doručení oznámení pro každé zařízení zvlášť.

  2. V Oznamovacím centru

  Pokud chcete změnit nastavení oznámení přímo v Oznamovacím centru:

  1. přejeďte přes ciferník směrem dolů a zobrazte tak Ovládací centrum. Pokud právě používáte některou z aplikací, Oznamovací centrum zobrazíte tak, že podržíte prst u horního okraje obrazovky a přejedete dolů;
  2. přejeďte přes oznámení nebo skupinu oznámení prstem doleva;
  3. klepněte na ikonku „…“;
  4. zvolte Doručovat potichu.

  3. Přizpůsobením nastavení oznámení

  U některých nativních aplikací je možné přizpůsobit zobrazení oznámení a vybrat si doručení přímo do Oznamovacího centra Apple Watch. Aplikace, které podporují přímé doručení do Oznamovacího centra, jsou: Aktivita, Dýchání, Kalendář, Mail, Zprávy, Podcasty, Připomínky, Vysílačka a Wallet.

  Pokud chcete přizpůsobit oznámení na svých Apple Watch:

  1. otevřete aplikaci Watch na spárovaném iPhonu;
  2. vyberte Moje hodiny > Oznámení;
  3. klepněte na danou aplikaci, pak na možnost Vlastní a vyberte jednu z těchto možností:
  • Povolit oznámení – aplikace bude odesílat oznámení do Oznamovacího centra a upozorní vás na ně;
  • Oznámení jsou vypnutá – aplikace nebude posílat žádná oznámení;
  • Poslat do Oznamovacího centra – oznámení budou posílána přímo do Oznamovacího centra bez toho, aby se zobrazovala na displeji, a bez haptické výstrahy.

  Jak být znova upozorněni na oznámení?

  Toto byly tři jednoduché způsoby, jak doručovat oznámení potichu. Co když ale schůzka nebo přednáška skončily a vy zase chcete vidět nebo slyšet oznámení o aktivitě ve všech nebo jen v některých aplikacích? K upozornění na oznámení se vrátíte jednoduše:

  1. otevřete Oznamovací centrum na svých Apple Watch;
  2. přejeďte prstem doleva přes oznámení nebo jej stlačte pevněji pomocí Force Touch;
  3. vyberte „…“;
  4. zvolte možnost Poutat pozornost.

  K upozornění na doručení oznámení se můžete vrátit i bez otevírání Oznamovacího centra jednoduše přímo z oznámení, když dorazí, pomocí metody okamžitého doladění. Je to ještě rychlejší a snazší.