Podívejte se, co přátelé poslouchají v Apple Music

Jak snadno objevit novou hudbu? Inspirujte se tím, co poslouchají ostatní. A kdo jiný by vás měl nasměrovat na něco, co by se vám mohlo líbit, než vaši kamarádi? S Apple Music můžete snadno zjistit, co vaši přátelé poslouchají, na zařízeních s iOS i na Macu. My vám ukážeme, jak na to.

Vytvořte si svůj profil a najděte přátele v Apple Music

Nejdříve si musíte vytvořit profil a poté najít přátele. Otevřete tedy aplikaci Hudba na svém iPhonu, iPadu nebo Macu a postupujte takto.

  • Vyberte záložku Pro vás, tu najdete na Macu nalevo, v iOS zařízení v dolní části.
  • Klepněte nebo klikněte na svůj profilový obrázek vpravo nahoře. Pokud ještě nemáte obrázek, zobrazí se ikona.
  • V iOS zařízení vyberte možnost Podívejte se, co přátelé poslouchají, a potom klepněte na tlačítko Začít. Na Macu stačí kliknout na Začít v rozbalovací nabídce Hudba a přátelé.
  • Potvrďte své jméno, poté své uživatelské jméno nebo zadejte nové a pokud chcete, přidejte fotografii.
  • Klepnutím nebo klepnutím na Pokračovat najděte kontakty.
  • Poté se můžete připojit k Facebooku, vybrat kamarády, kterého chcete sledovat, nebo je pozvat. Případně můžete vybrat Další a přejít na další krok.
  • Vyberte, kdo vás může sledovat, z nabídky Všichni nebo Lidé, které schválíte. Pokud chcete, vyberte doporučení přátel. Klepněte nebo klepněte na tlačítko Další.
  • Můžete také vybrat seznamy skladeb, které chcete sdílet. Klepněte nebo klikněte na tlačítko Další.
  • Vyberte aktualizace, které chcete dostávat, pokud jsou k dispozici, a klepněte nebo klikněte na Hotovo.

Pak byste měli přejít na obrazovku vašeho profilu, kde můžete upravit nastavení, sdílet svůj profil nebo hledat další přátele.

Kdykoli chcete vidět, co naši přátelé z Apple Music poslouchají, klepněte na Pro vás a sjeďte k části Přátelé poslouchají. Hudbu, kterou přátelé poslouchají, přehrajete prostě tak, že na ni klepnete nebo kliknete.

Jestli si chcete pustit mix skladeb, které vaši přátelé poslouchají, klepněte nebo klikněte na Friends Mix (Mix přátel).

Pokud chcete zobrazit profil konkrétního přítele, přejděte na svůj profil a klepněte nebo klikněte na přítelovu fotku v části Sledující nebo Sledovaní. Tady uvidíte jeho sdílené playlisty a zjistíte, co poslouchal v nedávné době.