Nevzdávejte to a dodržte své novoroční předsevzetí pomocí Apple Watch

Svátky jsou za námi, nová dekáda začala a období novoročních předsevzetí je oficiálně tady.

Pokud stále ještě hledáte své novoroční předsevzetí, Apple Watch mají pro vás jedno připraveno. Splnění novoroční Výzvy k odbíjení nového roku vyžaduje, abyste v lednu sedm dní po sobě uzavřeli všechny kroužky. Pokud se vám to povede, získáte speciální odznak aktivity.

Výzva k odbíjení nového roku však není pro každého, uzavřít všechny tři kroužky není snadné.

Hrozí, že se vám to nepovede a pak natolik ztratíte motivaci, že se nadobro vzdáte pokusů zlepšit svou kondici. Podle výzkumů selže 80 % novoročních předsevzetí do druhého únorového týdne.

Pokud chcete být součástí těch 20 % lidí, kteří uspějí, nejlepší je začít po krůčkách a stanovit si velké cíle.

Začít po krůčkách s velkým cílem

Problémem novoročních předsevzetí je, že vyžadují změnu chování. A to se snadněji řekne, než udělá, protože čím jsme starší, tím víc lpíme na svých zaběhaných rutinách.

Pokoušet se změnit celoživotní návyky najednou může být stresující. A když jsme ve stresu, máme sklon dělat všechny ty věci, které se snažíme nedělat. Jako například nacpávat se nezdravým jídlem večer u televizoru.

Proto když chcete být v roce 2020 v dobré kondici, měli byste být k sobě shovívaví a nesnažit se všechno změnit najednou. Začněte s novoročním předsevzetím, které je reálně splnitelné. Co přesně by to mělo být, záleží na vaší osobní kondici a motivaci.

Když si chcete stanovit svůj cíl, můžete začít v aplikaci Aktivita na iPhonu.

Aplikace Aktivita – soustřeďte se na své cíle

V sekci Ocenění na svém iPhonu najdete množství různých cílů, které si můžete stanovit jako novoroční předsevzetí.

Můžete začít například měsíčními výzvami, které jsou přizpůsobeny vašim schopnostem na základě vašich záznamů aktivity. Takže lednová výzva by mohla pro vás být realistickým cílem.

Pokud ale máte nové Apple Watch, možná hodinky ještě neměly čas sesbírat dostatek dat, aby věděly, která výzva je pro vás splnitelná. V takovém případě jenom přejděte níže na ocenění za uzavírání kroužků.
Je z čeho vybírat. Odznaky, které jste ještě nezískali, se zobrazují šedě, možná ale bude rozumnější začít s cílem, kterého jste už dosáhli, takže víte, že to zvládnete. Když odznak získáte několikrát, bude označen malým číslem v šedé ikonce pod názvem.

Ve výzvě Perfektní týden máte za cíl uzavřít jenom jeden z kroužků během sedmi po sobě následujících dní, což je mnohem snadnější než novoroční výzva, která vyžaduje uzavření všech tří kroužků.

Perfektní týden pro pohyb je dobrým místem, kde začít, protože si jej můžete přizpůsobit tak, abyste to zvládli.

Teď si možná myslíte, proč ztrácet čas takovými snadnými cíli. Vždyť je to jedno! Není to ale tak a zde je důvod.

Proč se i snadné výzvy počítají

Klíčem k osvojení si nového návyku je ustanovit vzorec úspěchu. Proto zpočátku nezáleží na tom, jak snadné jsou vaše cíle. Jediné, na čem záleží, je, že to děláte konzistentně.

Když v lednu uděláte i jen malou změnu, vybudujete si základ, na kterém můžete stavět dál. Pro únor si pak můžete stanovit nový cíl, který bude o kousek náročnější, a v březnu posunout laťku zase o něco výš.

Jinak řečeno, nejde ani tak o dosažení cílů, jako spíš o zavedení změny ve svém chování, která časem povede k dosažení těchto cílů.

Buďte trpěliví a důslední

Problém začínání po krůčkách je ten, že výsledky se dostavují pomalu. Možná jste netrpěliví, nemáte chuť čekat a chcete vidět výsledky hned. K tomu můžeme říct jen jedno:

Služba Apple News+ je v lednu plná fitness časopisů, které těží z novoročních předsevzetí, s titulky jako „Dostaňte se do formy za 21 dní“. Pokud to zní až příliš dobře, aby to byla pravda, tak je to proto, že to pravda není. Můžete si být jisti, že modelky na obálkách těchto časopisů věnují získání svých postav mnohem víc času než tři týdny.

Uspět v dvanácti měsících je mnohem lepší než selhat v jednom. Pokud své předsevzetí dodržujete a jdete správným směrem, nezáleží na tom, jak pomalu začínáte.