Jaký je nový 16" MacBook Pro: Benchmarkové testy

  Při testování 16“ MacBooku Pro jsme si nemohli nechat ujít šanci provést několik benchmarkových testů.

  V našem testu jsme použili tři různé řady MacBooků Pro za posledních několik let, a to

  • MacBook Pro 15” z roku 2016 s grafickou kartou Radeon Pro 450 a čtyřjádrovým procesorem i7 6700HQ
  • MacBook Pro 15” z roku 2018 s grafickou kartou Radeon Pro 555x a 6jádrovým procesorem i7 8750HQ
  • Grafická karta MacBook Pro 16” z roku 2019 Radeon Pro 5500M a 8jádrovým procesorem i9 9880H

  Unigine Heaven

  Benchmarky Unigine se používají pro stanovení stability hardwaru (CPU, GPU, napájení, chlazení) v extrémně zátěžových podmínkách a pro přetaktování.

  Heaven je extrémním testem výkonu a stability hardwaru: grafická karta, napájení, chladicí systém. Zahrnuje také interaktivní zážitek v krásném a propracovaném prostředí.

  Nejprve jsme otestovali zcela nový Mac Pro. Vybrali jsme rozlišení 1440 x 900 px, abychom mohli provádět testy na všech počítačích, které jsou součástí tohoto testu. Při testování jsme použili 2x antialiasing, středně detailní nastavení a vypnuli teselaci. Přestože nejnovější zařízení je dostatečně výkonné, abychom mohli vybrat lepší hodnoty, v takovém případě by se však výsledky u starších modelů nedaly porovnat.

  Při testování modelu z roku 2018 jsme už dříve zjistili, že jeho výkon byl pozadu za modelem z roku 2016. Důvodem bylo zejména přehříváníšestijádrového procesoru a nedostatečná ventilace. Proto se nemohla grafická karta dostatečně rychle chladit.

  Nejnovější 16palcový MacBook Pro tyto problémy a omezení nemá, grafická karta se dá novým procesorem dostatečně ochladit. S pomocí nových 7nm AMD čipů by model vybavený grafickou kartou Radeon 5500M mohl snadno překonat ty, které obsahují Vega 20. Můžete také jasně vidět, že ve srovnání s modelem z roku 2018 došlo k extrémně vysokému růstu. Skóre rostlo 2,5krát, zatímco maximální počet snímků za sekundu (fps) narostl 2,72krát.

  Diablo 3

  Pokud jde o hraní her, bylo doporučeno vybrat si hru, která je nativně podporována. Proto jsme zvolili Diablo 3. To, co jsme mohli vidět při provádění testu Unigine Heaven, se při hraní Diablo ukázalo mnohem dříve. Model z roku 2018 měl více mikro-zpoždění a fps prudce poklesl, což způsobilo celkově nižší minimální hodnotu snímků za sekundu.

  Testovali jsme na nízkém středním nastavení, ale vybrali jsme maximální možné rozlišení Diablo 3. To vedlo k nejvyšší hodnotě 60 fps, což nám umožnilo zvolit maximální nastavení. Průměrný počet snímků za sekundu byl 59 a nejmenší byl 55. Přestože Diablo 3 není nejnovější hra, na 15” MacBooku Pro bylo opravdu náročné hrát ho bez zádrhelů.

  Keyshot 9 Pro

  Keyshot není jen syntetický benchmarkový nástroj, který umožňuje vyhodnotit výkon procesoru. Funguje perfektně s jakýmikoliv procesory s libovolným počtem jáder na více platformách. Pokud si chcete vyzkoušet výkon svého počítače, oficiální stránce je k dispozici bezplatná zkušební verze Keyshotu.

  Použili jsme následující dvě animace s těmito nastaveními:

  • První test: Hodinky - Output: 3500 × 1961 TIFF, 64 vzorků
  • Druhý test: Animace notebooku - Output: 1920 × 1080, nekomprimovaný AVI, výstup 331 snímků, 4 vzorky/snímek JPG

  Výsledky prvního testu ukazují přesnější výsledky skutečného výkonu. Jak vidíte, rozdíl ve výsledcích mezi modely z roku 2016 a 2018 se s modelem z roku 2019 ještě zvětšil. Rychlost se téměř zdvojnásobila, pravděpodobně díky lepšímu chlazení.

  Nový MacBook Pro nebude skutečným strojem pro rendering, ale díky tomuto nárůstu výkonu je perfektní pro práci na cestách, protože vám ušetří spoustu času.

  Logic Pro X Evan Logic Multicore Benchmark

  Zde máte přístup ke stejnému testu, jaký jsme použili my. Pracuje se zvukovými stopami ve vysokém rozlišením, které musíte kopírovat a test opakovat, dokud se systém nepřetíží.

  I když v tomto testu nedošlo k žádné velké změně, je zřejmé, že neustále roste. Pro ty, kteří pracují s více stopami, je to další krok kupředu.

  Verdikt

  Celkově vzato je nový 16” MacBook Pro prvním profesionálním přenosným Macem, který jsme testovali a který byl zcela bez kompromisů. Nevýhody vyplývající z toho, že se zařízení stále zmenšuje, zcela zmizely.

  Apple před dvěma lety upgradoval své MacBooky Pro o 6jádrové procesory, ale kvůli nedostatečnému chladicímu systému nemohly opravdu podávat nejlepší výkon. Odstranění tohoto problému nám umožňuje využít naplnova kapacitu všech 8 jader a současné použití grafické karty a procesorů již nezpůsobuje přehřívání. Díky tomu je 16” MacBook Pro z roku 2019 prvním Macem, který dokáže porazit několik herních notebooků.

  Velmi vám doporučujeme zakoupit 16” MacBook Pro (zejména pak 8jádrovou verzi) jako dlouhodobou investici.