Jak zobrazit všechny přílohy uložené v aplikaci Poznámky

  Jedna z jeho nejpraktičtějších funkcí Poznámek, nativní poznámkové aplikace Applu, je možnost připojit fotografie, náčrtky a skeny. Víte, jak si je můžete všechny najednou prohlédnout? Pokud víte, kde hledat, je to snadné.

  Aplikace Poznámky patří k těm nativním aplikacím, které byly zpočátku spíše jednoduché a ne zcela nejoblíbenější, ale v určitém okamžiku svého vývoje získaly podporu, která je povýšila na zcela novou úroveň. S iOS 11 dostaly Poznámky mnoho nových funkcí, jako je schopnost skenovat dokumenty, nové možnosti formátování pomocí mřížek a linek, nebo možnost připnout nejdůležitější poznámky na začátek seznamu.

  Celkově vzato, Poznámky se staly velmi praktickou, impozantní aplikací ideální pro zapisování osnovy pro e-mail, rychlý seznam úkolů nebo nákupní seznam, nebo když potřebujete rychle udělat poznámku o fotografii nebo videu, které jste právě natočili.

  Co můžete připojit?

  Při vytváření nové poznámky nebo úpravě existující najdete ve spodní části obrazovky tlačítko +. To vám nabízí několik možností přidání přílohy k poznámce: můžete skenovat dokumenty, pořizovat fotografie nebo videa, použít existující fotografie z knihovny fotografií nebo přidat rychlý náčrt.

  Tímto způsobem můžete snadno připojit obrázky, videa nebo kresby k poznámkám jako ilustraci nebo vizuální připomínku. Některé nativní aplikace, např. Fotky, a hlasové poznámky vám dokonce umožní ukládat soubory přímo do aplikace Poznámky jako jednu z možností sdílení.

  Jeden tip, jak je všechny zobrazit!

  Postupem času můžete nashromáždit pestrou škálu příloh. Co když pak hledáte konkrétní skicu nebo sken, které jste kdysi připojili? Nebo chcete získat přehled o tom, které soubory jste kdy připnuli k různým poznámkám?

  Řešení je jednoduché. Pokud víte, kde přesně hledat, najdete vyhrazené zobrazení všech příloh vložených do poznámek, uspořádaných podle typu souboru a data. Zde můžete rychle přistupovat ke všem a najít ty, které potřebujete pro další použití.

  Chcete-li zobrazit všechny připojené dokumenty v aplikaci Poznámky, postupujte takto:

  • Otevřete aplikaci Poznámky a vyberte jednu ze složek (např. Poznámky iCloud).
  • Klepněte na malou ikonu tvořenou čtyřmi malými čtverečky v levém dolním rohu.
  • Zde najdete všechny obrázky, náčrty a dokumenty připojené k poznámkám.
  • Přílohy můžete procházet vodorovně nebo klepnutím na tlačítko Zobrazit vše získáte mozaikový pohled na všechny položky.
  • Jakmile najdete dokument nebo fotografii, kterou jste hledali, rozbalte ji a klepněte na tlačítko Zobrazit v poznámce v pravém horním rohu.

  Pokud tuto funkci ještě nepoužíváte, vyzkoušejte ji. Je to také skvělé místo, kde začít, pokud chcete vyčistit aplikaci Poznámky od starších souborů, které již nepotřebujete nebo o kterých jste ani nevěděli.

  Které z funkcí Poznámek máte nejraději?