Jak vybrat zařízení k měření kroků v aplikaci Zdraví

  "Pokud to nemůžete měřit, nemůžete to ani zlepšit,“ známá poučka může platit na všechny aspekty vašeho života. Pro sledování své kondice už nepotřebujete zápisník a pero, stačí iPhone a, pokud máte štěstí, také Apple Watch.

  A protože jsem si nedávno pořídila Apple Watch, abych měla motivaci ke každodennímu běhu, pustila jsem se do studia sledování zdraví a počítání kroků. Není to tak triviální problém, jak vypadá na první pohled.

  Každý krok se počítá

  V okamžiku, kdy začnete přemýšlet o sledování zdraví, zjistíte, že existuje mnoho aspektů, nejasných definic a okrajových případů. Začněme tím základním. Co je to krok a jak ho měříte? „Prostě kladeš nohu před nohu, ty hlupáčku,“ úplně vás slyším. Ale co když půjdu na místě? V tomto případě by například měření vzdálenosti bylo naprosto nesprávné. Stejný problém nastává v případě vzdálenosti, která se na základě délky kroků počítá.

  Vzdálenost se může lišit až o 20 %, jak uveřejnil Walgman na Redditu:

  (Já a moje přítelkyně) chodíme společně na procházku a po návratu zkontrolujeme, kolik nám naše telefony započítaly. Můj změřil 8 km, její 10 km. Dokonce jsem si dal jeden do každé kapsy a výsledky jsou stejné. Rozdíl je pokaždé 20%.

  Existují také otázky ohledně samotného měřicího zařízení. Svůj iPhone nemáte při sobě celou dobu (například při uklízení nebo když chodíte po domě), takže počet kroků, které započítá, je o něco nižší než skutečný. Watch jsou na zápěstí pravděpodobně po celou dobu, ale jejich měření může být vychýlené, pokud budete hodně pohybovat rukama, například při mytí nádobí. Hodinky to vyhodnotí jako rychlou chůzi.

  Jak vyladit pořadí zdrojů

  Chcete-li získat přesné měření kroků, můžete upřednostnit zdroje těchto počtů (a zároveň se ponořit hlouběji do nastavení aplikace Zdraví). Je rozumné je uspořádat v pořadí od nejspolehlivějšího k nejméně spolehlivému zdroji, tj. Od Watch k iPadu. A nepropadejte panice, aplikace je schopna přepínat mezi zdroji automaticky, takže neztratíte své drahoceně vychozené kroky.

  • Otevřete aplikaci Zdraví na svém iPhonu
  • Přejděte na položku Data zdraví v dolní části obrazovky
  • Najděte kroky v části Dnes nebo zvolte Aktivitu a přejděte dolů na kroky
  • Zvolte Zdroje dat a přístup

  V první řadě se zobrazí seznam aplikací, které mohou číst data. V části Zdroje dat vidíte všechna zařízení, která mají povoleno zapisovat data do aplikace. Pořadí těchto zařízení určuje, které údaje budou vybrány pro záznam těchto dat přednostně.

  Jak změnit toto pořadí?

  • V pravém horním rohu klepněte na položku Upravit.
  • Přetáhněte zařízení nahoru nebo dolů v seznamu a změňte jejich pořadí tak, aby zařízení s nejvyšší prioritou bylo nahoře.
  • Klepněte na Hotovo a vaše aplikace Zdraví je o něco lépe organizovaná.

  Od této chvíle budou vaše kroky počítány se zařízením z horní části seznamu, pokud je jich k dispozici několik. Nevěnujte pozornost nepřesnostem nebo odchylkám ve výsledcích, o kterých jsme diskutovali na začátku článku. Jak shrnuje Dan Graziano, autor testu měření kroků publikovaného na CNET.com

  Ale možná největším poučením je, že přesnost přístroje je méně důležitá než konzistence. Pokud budete používat jedno zařízení a měření bude každý den o 5 procent vychýlené, budete mít alespoň záznam o svém každodenním pokroku ve srovnání s předchozím výkonem.

  Pokud chcete moje osobní doporučení, oddělte přemýšlení o vašem výkonu a výkonu sám. Někdy je zajímavé provádět mentální cvičení a uvažovat, jak funguje algoritmus pro měření kroků, ale většinu času jen důvěřujte číslům, která vidíte na displeji, a snažte se každý den zlepšovat.

  Sledujete své kroky? Setkali jste se s některými z výše uvedených problémů?