Jak skrýt fotky ze zobrazení Okamžiky na iPhonu nebo iPadu

  „Všechny lidské bytosti mají tři životy: veřejné, soukromé a tajné,“ řekl Gabriel García Márquez. Skryjte své soukromé fotografie a videa před zvědavými pohledy pomocí šikovné funkce aplikace Fotky nebo s aplikacemi třetích stran.

  Pokud fotíte s iPhonem stejně rádi jako my, pravděpodobně máte v knihovně Fotek spoustu záběrů. A mezi nimi jistě budou i takové, které si chcete schovat, ale nikdo jiný by je neměl spatřit. V takovýchto situacích se bude hodit možnost skrýt fotografie v telefonu, zejména pokud vaše zařízení často používají děti. Podívejme se, jak skrýt obrázky na vašem iPhonu nebo iPadu, aby zmizely ze zobrazení Okamžiky, Roky a Sbírky a zůstaly jen v albu Skryto. U fotografií, které se opravdu nesmějí dostat ven, vám také poradíme dvě aplikace pro zabezpečení fotografí chráněné heslem.

  Skryjte fotografie pomocí integrované funkce aplikace Fotky

  Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak skrýt soukromé fotografie ve vašem iPhonu, nevyžaduje žádnou speciální aplikaci. Tato metoda funguje na vašem iPhonu, iPadu a iPodu touch, ale upozorňujeme, že fotografie takto skryjete pouze ze zobrazení Okamžiky, Roky a Sbírky, budou viditelné ve vašich Albech. Pokud používáte knihovnu iCloud Photo Library, fotografie skryté v telefonu se nebudou zobrazovat i na jiných zařízeních.

  Jak skrýt fotografie:

  • Otevřete aplikaci Fotky.
  • Klepněte na Vybrat v pravém horním rohu a vyberte fotografie, které chcete skrýt. Stejnou možnost máte i v náhledu jedné fotografie.
  • Klepněte na ikonu Sdílet v levém dolním rohu.
  • V dolním panelu nabídky přejděte doprava a vyberte Skrýt.
  • Potvrďte klepnutím na Skrýt fotografie.

  Všechny fotky, které skryjete, budou přesunuty do nového alba Skryto. Chcete-li si je prohlédnout, klepněte na záložku Alba v aplikaci Fotografie a přejděte dolů do části Ostatní alba. V albu Skryto naleznete všechny fotografie, které jste předtím skryli.

  Jak odkrýt skryté fotografie

  Pokud chcete fotografie znovu vidět ve zobrazení Sbírky, Roky a Okamžiky, je to stejně snadné jako jejich skrytí. Změny, které provedete ve svém iPhonu, se projeví i v knihovně iCloud Photo Library, pokud tuto službu používáte.

  Jak odkrýt fotografie:

  • Otevřete aplikaci Fotky a přejděte do Alb.
  • Sjeďte dolů a vyhledejte složku Skryto a vyberte ji.
  • Vyberte fotografie, které chcete odkrýt.
  • Klepněte na ikonu Sdílet a v menu vyberte možnost Zobrazit.

  Pokud se rozhodnete zobrazit všechny skryté fotografie, složka Skryto z vašich alb zmizí a zobrazí se pouze v případě, že skryjete další fotografie.

  Jak skrýt fotografie pomocí aplikací

  Jak jste si všimli, skrytí fotografií z Knihovny fotek neznamená, že se nebudou v aplikaci Fotky zobrazovat vůbec. Ve skutečnosti je poměrně snadné skryté fotografie zobrazit, protože album Skryto není chráněno žádným přístupovým kódem. Máte-li fotografie, které vyžadují vyšší úroveň ochrany, použijte jednu ze speciálních aplikací pro fotoarchiv, která vám umožní chránit je pomocí přístupových kódů nebo jiných bezpečnostních opatření. Zde jsou naše dvě doporučení, která jsou k dispozici zdarma. Stačí kliknout na titulek na vašem iPhonu a stáhnout je z App Store.

  Private Photo Vault

  Tato aplikace zamkne vybrané fotografie tak, že k nim máte přístup pouze vy. Samotná aplikace a alba mohou být zabezpečeny heslem. Do aplikace Private Photo Vault můžete importovat nebo exportovat záběry z aplikace Fotky, synchronizovat ji s iTunes, fotky poslat e-mailem nebo textovou zprávou. Aplikace nabízí také webový prohlížeč pro soukromé procházení internetu a stahování fotografií přímo do aplikace. Další skvělou vlastností je, že aplikace vás upozorní v případě, že se někdo pokouší přistoupit k vašim fotografiím.

  Secret Photo Vault – Keepsafe

  Keepsafe je jedna z nejoblíbenějších aplikací pro ukládání fotografií. Chrání vaše osobní fotografie a videa pomocí PIN, Touch ID a pokročilým šifrováním. Můžete ji použít k uložení vzpomínek nebo kopií řidičského průkazu, průkazů totožnosti a kreditních karet. Jakmile jsou fotografie v aplikaci uloženy, můžete je z telefonu odstranit a uvolnit tak další místo. Aplikace obsahuje funkci fotoaparátu, takže můžete nové fotografie ukládat přímo v aplikaci. Funkce Bezpečné odesílání umožňuje sdílet fotografie po omezenou dobu. Aplikace je zdarma, ale pokud se rozhodnete pro prémiovou verzi, získáte přístup k několika dalším funkcím, např. možnost obnovení smazaných fotografií.

  Jak chráníte své soukromé fotografie před zvědavýma očima? Používáte vyhrazenou aplikaci?