Jak rychle fotit na iPhonu

  Fotoaparát iPhonu je bezpochyby jedním z nejlepších v chytrých telefonech na trhu. Zde jsou základy používání nativní aplikace Fotoaparát.

  Pokud jste někdy fotili, určitě moc dobře víte, že ten pravý moment je pryč, ani se nenadáte. Proto je velmi důležité spustit fotoaparát co možná nejrychleji. Existují čtyři různé způsoby, jak rychle vyvolat aplikaci Fotoaparát:

  • Na domovské obrazovce klepněte na ikonu aplikace.
  • Otevřete Ovládací centrum (v případě iPhonu X nebo novějších přejeďte prstem dolů z pravého horního rohu, v případě modelů iPhone 8 nebo starších přejeďte prstem směrem zdola) a vyberte aplikaci Fotoaparát.
  • Když je obrazovka uzamčena, použijte 3D Touch nebo haptický dotyk na ikonu fotoaparátu v pravém dolním rohu nebo přejeďte prstem po obrazovce směrem doleva a dostanete se přímo k fotoaparátu.

  Rychlé nastavení

  Blesk: LED blesk na iPhonu a iPodu touch 2 dodá vaší fotografii více světla, když to potřebujete. Klepnutím na tlačítko blesku jej zapnete nebo vypnete.

  HDR: Funkce HDR pořídí několik fotografií při různých expozicích a automaticky je zkombinuje. Výsledkem je jeden krásně osvětlený snímek.

  Live Photos: S iPhonem 6 a novějším můžete zachytit život tak, jak se odehrává – v pohybu a se zvukem. Live Photos jsou ve výchozím nastavení zapnuté; klepnutím na tlačítko Live Photos je vypnete.

  Samospoušť: Už vás nebaví neustále pořizovat fotky a nikdy na nich nebýt? Umístěte iPhone na stabilní podložku, zkomponujte záběr a klepněte na tlačítko samospouště. Vyberte odpočítávání 3 nebo 10 sekund, klepněte na tlačítko spoušť, poté se vraťte na své místo v záběru a usmějte se.

  Přední fotoaparát: Chcete-li pořídit selfie, klepněte na tlačítko předního fotoaparátu, najděte dokonalý úhel a pak klepněte na tlačítko spouště. S iPhonem 6 a novějším můžete dokonce použít domovskou obrazovku jako blesk pro svá selfie.

  Sekvence fotek: Pokoušíte se udělat dokonalý záběr pohybujícího se objektu nebo člověka? Zkuste režim sekvence fotek. Stačí klepnout a podržet tlačítko spouště. Fotoaparát pořídí několik fotek rychle za sebou, takže budete mít na výběr více snímků.

  Přiblížení: Díky digitálnímu zoomu fotoaparátu můžete přiblížit objekty, které jsou daleko. Před pořízením fotografie rozevřete kdekoliv na obrazovce prsty, aby se obrázek ve středu obrazovky zvětšil.

  Na iPhonu 7 Plus, iPhonu 8 Plus nebo iPhonu X a novějším klepnutím na 1x získáte zoom ve vyšší kvalitě z větší vzdálenosti. Pokud chcete přiblížit více než 2x nebo jemně doladit obraz, klepněte a podržte 1x nebo 2x a objeví se posuvník, který vám umožní přiblížit až 10x.