Co bude k večeři? – Plánujte jídelníček a nákupní seznamy na vašem iPhonu

  Pokud stojíte před lednicí a přemýšlíte, co budete večer jíst, nejste sami! Stačí do plánování jídla investovat deset minut týdně a váš život bude mnohem jednodušší. Jaká aplikace vám pomohou dostat vaše večery pod kontrolu?

  Nemusíte mít doktorát ve fyzice, abyste věděli, kdy a kde se časoprostorové kontinuum nebezpečně zmenšuje. Ano, je to ve vaší kuchyni kolem šesti hodin večer. Každé minuta, která odtikává na hodinách, je krátká jako vteřina, cesta do obchodu se zdá jako náročná pouť na konec světa a děti samozřejmě kvílí hladem, i když z vás před hodinou vyloudily svačinu.

  Máte dvě možnosti: sáhnout po těstovinách, stejně jako vždy v 18.00, objednat si pizzu (pokud vám život naservíruje hladové děti, neuděláte limonádu, ale zorganizujete filmovou noc!). A vy se možná rozhodnete, když se budete posté dívat na Frozen, že se lépe zorganizujete a už nikdy nebudete vařit obligátní těstoviny. Nezoufejte, soucítíme s vámi, protože jsme přesně toto zažili a máme několik řešení, která vás dovedou k jasným zítřkům, tedy chutným a zdravým večeřím, které v klidu uvaříte ještě před šestou hodinou. Pokud bojujete s týdenním jídelníčkem a dělá vám problémy jej vytvořit a dodržet, pomohou vám tyto aplikace, které vám míry usnadní rozhodování, plánování a nákupy.

  Mealime

  Jednoduchý, zdravý a chutný způsob, jak vařit doma, s 200 možnostmi personalizace, od vegetariánství, přes nesnášenlivost laktózy a nenávist ke chřestu (včetně možností pro jídelníček podle paleo nebo keto). Doba vaření – 30 minut denně. A jeden nákupní seznam pro všechny večeře.

  Aplikace je super jednoduchá: zvolíte si způsob stravování, zadáte své alergie, potraviny, které nemáte rádi, počet porcí a vše je nastaveno. (Aplikace dokonce nabízí, že vám jednou týdně připomene, že je čas na vytvoření jídelníčku!)

  Vyberete si tedy večeře na týden dopředu, absolvujete jeden výlet do obchodu a každý den vaříte, maximálně 30 minut. Výběr jídel nemůže být více vizuální: na stránce jsou krásně naaranžované pokrmy, vybrat si můžete z nich nebo přidat vlastní recepty, vygenerujete nákupní seznam, odškrtnete položky, které již doma máte (oleje, koření…) a je hotovo. Toto plánování trvá maximálně 10 minut, pak stačí skočit do obchodu s podrobným seznamem a jste připraveni na celý týden.
  Každý večer si otevřete recept, kde jsou všechny potřebné informace (nádobí a pomůcky, ingredience, instrukce), uvaříte a naservírujete fantastické zdravé jídlo. Je to také výborný způsob, jak objevit nové recepty, ingredience a chutě. Plánování jídelníčku je s jídelníčkovými aplikacemi zábavné a Mealime je naším osobním favoritem, protože má bezkonkurenční uživatelské prostředí, intuitivní navigaci a moderní design!

  Mealime je zdarma, s pro verzí nabízející exkluzivní recepty, výživové informace a pokročilé filtry.

  Pepperplate

  Tato aplikace nabízí stejné základní funkce, plánování jídla a export nákupních seznamů. Pokud chcete vytvořit svou vlastní kuchařku, je to pro vás ta správná volba. Aplikace pro iOS je mobilní verzí oblíbené webové služby, jejíž zajímavou funkcí je možnost vkládání vlastních receptů nebo jejich import z webových stránek, jednoduše vložením URL.

  AllRecipes

  Kromě týdenního plánu, nákupního seznamu a ostatních obvyklých možnosti plánování jídla, tato populární aplikace s 30 miliony stažení nabízí také videorecepty a umožňuje vytisknout plán na týden. Pokud potřebujete vizuální připomenutí, že jste se rozhodli vařit každý večer, můžete jej jednoduše vystavit na lednici. Aplikace se učí rozpoznat váš vkus s každým uloženým receptem a interakcemi (vše je k dispozici ve vašem profilu, abyste si jej mohli později prohlédnout), aby vám mohla nabídnout personalizovaný obsah.

  Epicurious

  Chcete vyzkoušet nejlepší recepty z populárních časopisů o vaření? Epicurious jich obsahuje více než 35 000, takže je rozhodně z čeho vybírat, samozřejmostí jsou nákupní seznamy a všechny další funkce. Aplikaci můžeme nejlépe popsat jako váš personalizovaný časopis pro gurmány, protože zahrnuje týdenní aktualizace, videa, recenze a praktický box pro vaše oblíbená jídla.

  MealBoard

  Je vaším životním stylem minimalismus, zero waste a šetrnost? Tato aplikace vám pomůže spotřebovat suroviny, které jste si koupili pro předchozí recepty, protože vám doporučí jídlo, které uvaříte se zbylou cizrnou nebo šalvějí.

  Máte oblíbenou aplikaci pro plánování jídelníčku?