Beats Solo Pro – Sluchátka z dílny Applu

  Značka Beats nebyla posledních letech synonymem kvalitního designu a v jejich zvuku bylo příliš mnoho basů. Teď tu jsou Beats Solo Pro. Podle našeho názoru jsou tato sluchátka Beats výsledkem té nejlepší vývojářské práce Applu.

  Design a materiály

  Maximalizace výkonu nebyla nikdy hlavním záměrem série Solo. Jedná se o běžná sluchátka, která jsou zároveň hudebním a módním doplňkem. Vždy jste je mohli poznat díky výrazným barvám a nezaměnitelnému logu. S postupem času se zlepšovala i kvalita použitých materiálů, ale nyní prudce vystoupala až do nebe.

  Na matném plastovém těle sluchátek se nachází nastavitelný kovový pásek, který umožňuje přizpůsobit velikost a zvyšuje odolnost zařízení. Nezlomí se ani se neohnou, ani když spadnou až na dno batohu.

  Kovové části se trochu podobají materiálům (RED) iPhone. Výztuž horní části oblouku pochází z produktové řady Studio, která se nám opravdu líbila. Náš celkový dojem? Jedná se o dobře sestavené a kvalitní zařízení, se stylovým vzhledem.

  Jedinou nepatrnou nevýhodou je, že kvůli kovovému pásku na vaše uši o něco více tlačí, než by bylo pro nás pohodlné. To se ale určitě změní, když budete sluchátka používat delší dobu. A kvůli velké baterii je zařízení těžší, než se zdá. Možná se vám to bude líbit, možná ne, ale hmotnost nepochybně přidává k pocitu kvality.

  Naprosto nejlepší funkce

  Teď se podíváme na jednu zdánlivou maličkost. Toto jednoduché inženýrské řešení ale znamená velké plus v každodenním používání. Až dosud byla na bezdrátových a skutečných bezdrátových sluchátek Beats umístěné malé tlačítko napájení a několik LED indikátorů stavu baterie a nabíjení. To znamenalo, že jste je museli zapínat a vypínat ručně, a pokud jste zapomněli toto malé tlačítko stisknout, baterie se snadno vybila.

  Nyní můžete na tlačítka a indikátory stavu baterie zapomenout. Stav baterie můžete zkontrolovat na připojeném zařízení. A tady přichází ta nejúžasnější funkce v celé historii poslouchání hudby: sluchátka zapnete rozložením a vypnete složením. To je vše.

  Jakmile sluchátka sundáte, stačí je složit a když je chcete znovu použít, jednoduše je znovu rozložíte. Nemusíte hledat tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Doufáme, že se tato skutečně skvělá věc stane součástí všech budoucích produktů Beats.

  AirPods Pro vyrostly

  Není náhoda, že Apple vydal AirPods Pro a Solo Pro současně. Oba modely sluchátek pohání čip H1, stejně jako druhou generaci AirPods. Solo Pro fungují stejně jako AirPods Pro.

  Sluchátka mají totožnou funkci aktivního potlačování hluku (ANC), s největší pravděpodobností se stejnou technologií, ale ještě propracovanější. Náušníky je ještě lépe izolují, takže si snadno vytvoříte vlastní zvukotěsnou komoru.

  Podobný je i software. Přepnout mezi režimem potlačování hluku a propustnosti můžete na stejném místě použitím 3D dotyku v nabídce Hlasitost nebo Bluetooth v Ovládacím centru.

  Vestavěný mikrofon je dostačující pro běžnou konverzaci, ale můžete slyšet mírné ozvěny. Když jdete po ulici a posloucháte hudbu, klidně můžete přijmout přicházející hovor.

  Nezměnila se ani výdrž baterie. Bez ANC je to přibližně 40 hodin, se zapnutým ANC vaše zařízení vydrží až 22 hodin, což je mimořádné. Sluchátka nabíjíte pomocí Lightning portu. Je to jasné, sluchátka přece navrhl Apple.

  Zvuk

  Změny designu by nebyly důležité, kdyby Beats zněly jako dříve: nekonečným basem. Požádali jsme všechny kolegy, aby je vyzkoušeli a porovnali se svými oblíbenými sluchátky. Jejich jednomyslný názor byl takový

  Beats Solo Pro zní skvěle!

  Netvrdíme, že Beats použili technologii za tisíc dolarů na sluchátka, která stojí jen několik stovek dolarů, ale ve svém žánru a s ohledem na minulost této řady je zvuk vyvážený. Můžeme určitě říci, že znějí mnohem lépe.

  Verdikt

  Solo Pro má skvělou výdrž baterie a chlubí se nejnovějšími technologiemi. Díky těmto sluchátkům si můžete i uprostřed plného metra připadat sami. Znějí skvěle a úžasně i vypadají. A cena, kterou Apple stanovil, je férová.

  Stejně jako AirPods Pro, ani Beats Solo Pro se rozhodně nehodí pro všechny. Je však dobré vědět, že Apple nabízí různá řešení sluchátek, která vyhovují všem touhám.

  Líbí se vám nové Beats Solo Pro? Zamiřte do prodejny iSTYLE´s a vyzkoušejte si je, nebo do e-shopu!