Skvělý rok 2020: Aplikace pro sledování chůze a běhu

  Pojďme se hýbat! Chůze a běh jsou perfektní sporty, pokud se chcete rychle dostat do formy nebo jen zlepšit svou kondici. Neexistuje levnější, časově méně náročnější a jednodušší sport. Váš iPhone pomůže váš výkon sledovat a vylepšovat.

  V našem posledním článku jsme rozebrali důležitost pohybu a způsob, jak zaznamenávat chůzi a běh s vaším iPhonem. Pokud chcete sledovat svůj pokrok pomocí specializované aplikace, která nabízí složitější informace, připravili jsme seznam těch nejlepších. Aplikace vám pomáhají si udržet motivaci. Pokud chcete mít osobního trenéra, stačí si nainstalovat aplikaci a řídit se jejími pokyny. Navíc všechny, které jsme vybrali, jsou k dispozici zdarma!

  Sledujte svou chůzi a běh

  V minulém díle seriálu jsme zmínili nejoblíbenější aplikace, ale od té doby jsme objevili další zajímavé apky. Výhodou těchto aplikací je skutečnost, že využívají vestavěných senzorů telefonu ke sledování počtu kroků, doby chůze a běhu. V případě aplikací ke sledování chůze je ani nemusíte zapínat a nastavovat začátek pohybu, počet kroků počítají automaticky, na pozadí.

  Steps


  Aplikace vás vyzve k stanovení cíle (například 10 000 kroků denně) a ultra jednoduché uživatelské rozhraní vám ukáže počet kroků v daném dni a váš pokrok směrem k cíli změnou barvy. V souhrnném pohledu vám jednoduché barevné kroužky zobrazí, stejně jako u kroužků aktivit, historii vašich úspěchů

  Pacer

  Pacer je univerzální krokoměr a fitness tracker, který vám umožní sledovat vaši aktivitu, zobrazuje historii, trendy a prošlé trasy. Zajímavým vylepšením aplikace je schopnost stanovovat vaše vlastní cíle v oblasti fitness, účastnit se výzev a stát se součástí motivačních skupin, čímž váš trénink získává společenský aspekt. Prémiové předplatné aplikace nabízí řízené cvičení a plán hubnutí.

  Runkeeper

  Jednou z prvních běžeckých aplikací na trhu byl právě Runkeeper. Tato intuitivní aplikace sleduje vaše tempo, vzdálenost, spálené kalorie, čas, můžete si prohlédnout své uplynulé tréninky a sledovat svůj pokrok. Nabízí vám také možnost objevit nové trasy ve vašem okolí. Aplikace také přichází s řadou tréninkových plánů, s připomenutím a gamifikovanými výzvami. Runkeeper je skvělý pro začátečníky, kteří potřebují základní data o běhu.

  Map My Run

  Tato aplikace od Under Armour nabízí všechny typické funkce běžecké aplikace: tempo, vzdálenost, spálené kalorie a čas. A co má navíc? Podporuje propojení s monitory srdeční frekvence a sledování vzdálenosti, kterou jste uběhli nebo ušli v daných botách, a upozorní vás, když je čas na koupi nového páru. Můžete také zadat další údaje, jako je záznam zkonzumovaných potravin. Skvělou funkcí této aplikace je možnost upřesnit typ běhu: na běžícím pásu, venku nebo pomalá procházka se psem. Díky tomu je ideální aplikace pro ty, kteří přecházejí z chůze na jogging nebo běh.

  Adidas Running

  Adidas Running, dříve Runtastic, je další základní běhací aplikace. Nabízí skvělé možnosti analýz, s grafy zobrazujícími váš pokrok v rámci přizpůsobitelného dashboardu. Aplikace také umožňuje snadné sdílení na sociálních sítích. K dispozici jsou tréninkové plány a dokonce synchronizace se Spotify pro snadné streamování hudby. O neustálou podporu se stará kouč, který vám fandí a motivuje vás. Funkce komunity, výzvy a cíle mohou poskytnout další dodatečnou motivaci. Prémiové předplatné zahrnuje tréninkové plány, plánování tras, intervalové tréninky a další.
  Tato aplikace je skvělá pro cestovatele, kteří často sportují v nových městech, protože je napojená na Google Earth pro snadné zobrazování tras na mapě. Hodí se pro ty, kteří hledají spolehlivější přehledy o svých sportovních výkonech.

  Pumatrac

  Pumatrac nabízí elegantní rozhraní se všemi funkcemi běžné aplikace pro sledování běhu. Vyniká možností doplňovat další informace, které mohou mít vliv na váš běh, jako je počasí, denní doba nebo den v měsíci, které pak analyzuje a dává na jejich základě osobní doporučení. Můžete třeba zjistit, že nejlépe běháte v neděli ráno, nebo že běžíte rychleji, když posloucháte hudbu specifického typu.

  Nike+ Running

  Jedna z nejpopulárnějších aplikací vám umožní nastavit váš běžící terén (běžecký pás, stezky, chodník) a sleduje vaše tempo, vzdálenost, spálené kalorie a čas. Tato aplikace je specifická díky gamifikaci, která vám umožní sdílet vaše osobní cíle, vyzývat přátele a porážet své osobní rekordy. Můžete také nahrát motivační písničku, když během běhu potřebujete povzbuzovat.

  Strava: Run, Ride, Swim

  Strava, oblíbená volba fanoušků běhu a cyklistiky, nabízí jedinečné dashboardy, které sledují podrobnější aspekty vašeho tréninku, jako je nadmořská výška a další. Samozřejmě vám nabízí tradiční metriky, tedy tempo, vzdálenost a čas. O motivaci se starají žebříčky, odznaky a výzvy, které vás nutí dosáhnout vašich cílů, když závodíte s přáteli. Tato aplikace je skvělá pro ty, kteří rádi soutěží… a vyhrávají

  Endomondo

  Endomondo je bezpochyby nejspolečenštější běžecká aplikaci a navíc vám umožní sledovat více než 60 sportů, včetně chůze a cyklistiky. Aplikace vám pošle oznámení pokaždé, když dosáhnete osobního rekordu. Stanovení cílů a účast na výzvách přidává vašemu tréninku další úroveň. Audio trenér vám pomůže s dosahováním vašich cílů a dodržováním týdenního závazku s přáteli, kteří vás mohou povzbuzovat. A když se spojíte s přáteli, i vy jim můžete poblahopřát ke splněným cílům nebo je vyzvat k ještě delšímu běhu. Tato aplikace dělá ze sport společenskou událost.

  5K Trainer

  Znáte bajku o želvě? Dokonce i intelektuálové zvyklí diskutovat o Proustovi v kavárnách se mohou dostat do formy, za pouhých 9 týdnů. Tato aplikace vám pomůže nastavit váš běžecký režim a připraví vás na pětikilometrový závod. Můžete využít tréninkových plánů s 20 - 30 minutami běhu třikrát týdně a vybrat si jednoho ze čtyř virtuálních trenérů. A ani želva se nemusí obávat drsných běhů: vestavěná stimulace vám říká, kdy máte jít a kdy už je potřeba běžet. Cílem je postupně trénovat výdrž a sílu.

  Charity Miles

  Charity Miles je bezplatná aplikace, která vám umožní darovat peníze na charitu, kdykoli jdete, běháte nebo jedete na kole. Aplikace umožňuje zaznamenávat všechny typy pohybu, od běhu a chůze po tanec a cyklistiku.

  Od svého založení v roce 2012 pomohla aplikace Charity Miles vydělat téměř 3 miliony dolarů pro více než 40 charitativních organizací, které se zaměřují na zdraví, děti, zvířata, životní prostředí, vzdělávání, veterány a další. Pomáhejte během!