Jak zobrazit hesla k Wi-Fi, ke kterým jste se připojili na iPhonu a iPadu

Hesla, ach ta hesla. Máme jich tolik a na každou maličkost, že se to dá jen těžko uvěřit. Mnoho lidí používá aplikaci pro správu hesel, zatímco jiní zůstávají věrni iCloud Klíčence. Ať už používáte pro správu, ukládání a obnovu hesel jakoukoliv metodu, nepomůže to u sítí Wi-Fi, pokud jste hesla nezapsali.

Co se tedy stane, pokud si pořídíte nové zařízení, chcete se připojit k síti Wi-Fi, ale nepamatujete si heslo?

V klidu otevřte svůj Mac, protože my vám dokážeme pomoci. Zde je návod, jak zobrazit hesla k Wi-Fi sítím, ke kterým jste se v minulosti připojili na iPhonu a iPadu.

Jak zobrazit hesla pomocí aplikace Keychain Access

Otevřete svůj Mac, otevřete okno Finderu a poté pomocí těchto kroků zobrazte hesla Wi-Fi.

 • V okně Finderu v levé liště vyberte Aplikace.
 • Vyberte složku Utility a dvakrát poklepejte na Klíčenka.
 • V části Přihlášení vlevo nahoře klikněte na iCloud.
 • V části Kategorie vlevo dole klepněte na položku Hesla.
 • Vyhledejte síť Wi-Fi, pro kterou potřebujete heslo. Chcete-li si to usnadnit, uspořádejte je podle názvu nebo druhu.
 • Poklepejte na síť a ve vyskakovacím okně zaškrtněte políčko vedle Zobrazit heslo.
 • Otevře se další okno s výzvou k zadání hesla pro Klíčenku. Zadejte jej a klikněte na OK.
 • Nyní byste měli uvidět požadované heslo.

Jedna z často přehlížených automatických funkcí v systému iOS je možnost udělit přístup k vaší síti Wi-Fi. Stačí odeslat heslo do cizího zařízení, aniž by poskytli samotné přihlašovací údaje.

Předpokládejme, že k vám přišli přátelé na návštěvu a vy jim chcete dát přístup ke své Wi-Fi. Buď jim dáte heslo nebo je sami napíšete do jejich iPhonu. Je to únavný proces, zejména pokud patříte do té skupiny lidí, kteří stále mají své heslo Wi-Fi na zadní straně routeru, protože se neobtěžovali změnit tovární nastavení.

Pokud máte výkonný router, jako je Apple AirPort, můžete také nastavit omezenou síť pro hosty, s vlastním heslem, která je izolovaná od vaší primární sítě. V systémech iOS 11 a macOS High Sierra Apple vyřešil tyto problémy jedním elegantním řešením, které nevyžaduje, abyste si pamatovali složitá Wi-Fi hesla.

Když mě někdo poprosí o heslo k mé domácí Wi-Fi, vždycky mě to potěší, protože jim mohu představit tuto nesmírně krásnou a úspornou funkci.

Aby to fungovalo, musíte jako vlastník sítě zajistit, aby vaše zařízení iOS 11 nebo macOS High Sierra bylo připojeno k místní síti Wi-Fi. Také musíte mít ve svém adresáři danou osobu uloženou jako kontakt.

Všechna zařízení musejí mít nainstalovaný iOS 11 nebo macOS High Sierra nebo novější. A nakonec, pokud máte ve své síti povoleno filtrování MAC adres (toto rozhodnutí se možná vyplatí znovu zvážit, s ohledem na to, jak snadné je MAC adresy podvrhnout), tato funkce nebude fungovat.

 • Zařízení odemkněte a připojte k lokální Wi-Fi síti.
 • Požádejte svého přítele, aby na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu touch otevřel v horní liště nebo v Nastavení nabídku Wi-Fi a vybral název vaší sítě.

POZNÁMKA: Osoba, se kterou sdílíte hesla Wi-Fi, musí být ve vašich kontaktech.

 • Zobrazí se standardní výzva k zadání hesla pro zabezpečenou síť Wi-Fi. Ve vašem zařízení se objeví karta pro sdílení Wi-Fi (podobná jako výzva k párování AirPods), s dotazem, zda chcete odeslat heslo do jejich zařízení. Výzva se zobrazí, pouze pokud se osoba pokouší připojit k vaší primární Wi-Fi síti.
 • Pokud chcete sdílet přístup k vaší síti Wi-Fi s přítelem, klepněte na Odeslat heslo. Pokud chcete žádost zamítnout, klikněte na ikonku „x“ v pravém horním rohu karty.

Vaše šifrované heslo Wi-Fi bude bezpečně bezdrátově odesláno do daného zařízení a bude automaticky vyplněno, aniž byste museli zadávat jeden jediný znak.

 • Klepnutím na Hotovo kartu uzavřete.

Váš přítel nyní může přistupovat k vaší síti Wi-Fi obvyklým způsobem.

Pokud síť nezapomenou ručně, budou moci ze svého zařízení schvalovat požadavky na Wi-Fi (za předpokladu, že jsou v jejím dosahu).