Jak používat Siri na vašich Apple Watch

  Chcete se cítit jako Knight Rider, zvednout zápěstí k ústům a zaúkolovat Siri? Umožní to funkce Zvednutí zápěstí na vašich inteligentních hodinkách Apple Watch.

  S watchOS 5 Apple představil funkci Zvednutí zápěstí, která umožňuje majitelům Apple Watch Series 3 (nebo novějším) mluvit se Siri bez nutnosti se dotknout displeje. Vyžaduje pouze Apple Watch se systémem watchOS 5 (nebo novějším) a iPhone s iOS 12 (nebo novějším) s připojením k internetu.

  Povolením funkce Zvednutí zápěstí nastavíte Siri, aby poslechla příkaz Hey Siri a zareagovala na vaše slova.

  Jak tuto možnost zapnete:

  • Otevřete aplikaci Nastavení v Apple Watch.
  • Klepněte na Obecné.
  • Klepněte na Siri.
  • Posuňte přepínač Zvednutí zápěstí do polohy zapnuto.

  Pokud přepínač nevidíte, je to proto, že vaše hodinky Apple Watch nepodporují funkci Zvednutí zápěstí. Aby bylo možné tuto funkci využít, musíte mít alespoň Apple Watch Series 3. U modelů Series 2 a Series 1 není funkce Zvednutí zápěstí podporována.

  Pokud váš hardware podporuje funkci Zvednutí zápěstí, ale zdá se, že to nefunguje, pravděpodobně jste deaktivovali možnost Probudit zvednutím zápěstí. Ta se nachází v hodinkách v aplikaci Nastavení> Obecné> Probudit obrazovku nebo v doprovodné aplikaci Watch ve vašem spárovaném iPhonu.

  Chcete-li tuto funkci používat, jednoduše podržte hodinky blízko úst a řekněte, co chcete. Je důležité si uvědomit, že hodinky musejí být velmi blízko k ústům, aby tato funkce mohla správně fungovat. Pokud máte nataženou ruku, Siri vás pravděpodobně neuslyší.

  Po položení otázky můžete okamžitě ruku spustit, protože Siri vám poklepe na zápěstí, až bude mít odpověď. Na Apple Watch Series 3 a novějších s vámi bude Siri mluvit.

  Chcete-li upravit hlasovou odezvu Siri (na modelu Series 3 nebo novější), přejděte do Nastavení>Obecné>Siri a pod menu Hlasová odezva vyberte následující možnosti:

  • Vždy zapnuto – Siri bude odpovídat vždy, a to i v tichém režimu.
  • Ovládat v tichém režimu – Siri zmlkne, když nastavíte hodinky na tichý režim, ale pokračuje, když jsou hodinky připojeny ke sluchátkům Bluetooth.
  • Jen sluchátka – Hlasová odezva Siri je omezena na Bluetooth sluchátka.

  Funkce Zvednutí zápěstí vám nedovolí pokračovat v rozhovoru nebo odpovědět na doplňující otázku Siri. K tomu budete muset podržet korunku Digital Crown a promluvit.

  Stejně jako předtím, i teď můžete Siri vyvolat manuálně tak, že podržíte korunku Digital Crown a vyslovíte svou žádost. Případně použijte Hey Siri nebo stiskněte tlačítko Siri na ciferníku Siri.