Jak používat nového správce stahování v Safari v iOS

  Pokud máte Mac a používáte Safari, pravděpodobně víte o správci stahování vše potřebné. Ale pro ty, kteří používají od Applu pouze mobilní zařízení, jako jsou iPhone nebo iPad, je správce stahování v iOS 13 a iPadOS novinkou.

  Správce stahování je místo, kde v Safari najdete seznam souborů, které jste stáhli z webu. Můžete zde vidět průběh stahování, zobrazit seznam všech stažených souborů a zároveň odtud přistupovat k místům, kde jsou tyto soubory uloženy.

  Kde najdete správce stahování v Safari?

  Ikonu správce stahování v Safari v iOS uvidíte pouze v případě, že jste stáhli nějaké soubory. Vypadá jako šipka směřující dolů a podobá se ikonám pro stahování, které vidíte v různých aplikacích. V Safari se nachází na pravé straně adresního řádku.

  Klepnutím na tuto ikonu se zobrazí úplný seznam souborů, které jste stáhli z webu. Můžete klepnout na jeden z nich a budete přesměrováni na místo, kde je v zařízení uložen.

  Jak spravovat stahování?

  Když klepnete na ikonu správce stahování, uvidíte, že máte možnost stažené položky smazat. Kromě toho můžete smazat jednu po druhé tak, že je posunete zprava doleva a klepnete na Smazat.

  Ve výchozím nastavení se vaše soubory stažené v Safari objeví v nové složce, která se objevila také v iOS 13 a iPadOS s názvem Stahování a je umístěna na iCloudu. Je to rychlý a snadný způsob, jak najít všechny stažené soubory, ale pokud chcete, můžete umístění stahování změnit. Zde je návod, který vám ukáže, jak je to jednoduché.

  1. Otevřete nastavení a klepněte na Safari.
  2. V části Obecné vyberte možnost Stahování.
  3. V části Úložiště stažených souborů vyberte nové umístění.

  Dalším výchozím nastavením správce stahování je doba, po kterou je v prohlížeči Safari přístupný. Ikona správce stahování zmizí po jednom dni. Toto je výchozí nastavení, ale můžete jej také změnit.

  1. Otevřete nastavení a klepněte na Safari.
  2. V části Obecné vyberte možnost Stahování.
  3. V dolní části klepněte na Odstranit záznamy.
  4. Poté se můžete rozhodnout, zda se položky vymažou po jednom dni (výchozí), po stažení anebo ručně.

  Jakmile si vyberete, můžete pomocí šipek vlevo nahoře vystoupit z nastavení nebo jednoduše zavřít aplikaci.

  Co ještě správce stahování umožňuje?

  Když v prohlížeči Safari otevřete správce stahování, můžete soubory z něj přetáhnout do jiné aplikace. To je zvláště praktické, pokud na iPadu používáte Split View nebo Slide Over. Zde je příklad.

  Máte otevřený Safari a nový e-mail, který píšete v Mailu ve Split View nebo Slide Over, funguje to u obou. Klepnutím na správce stahování v Safari jej otevřete a potom přetáhněte soubor do e-mailu, který máte otevřený v Mailu.

  Další tip pro využití správce stahování v Safari je nechat jej jednoduše dělat svou práci. Pokud stahujete velký soubor, můžete pokračovat v práci a soubor se bude stahovat na pozadí. To znamená, že zařízení můžete i nadále používat a po dokončení stahování soubor najdete ve správci stahování nebo ve složce Stahování.