Jak používat Finder místo iTunes na Macu

  Pokud jste svůj Mac aktualizovali na macOS Catalina, určitě jste zaregistrovali, že chybí jedna aplikace: iTunes. Nebylo to žádné překvapení – o tom, že iTunes přestane existovat, se psalo už dlouho. Ale nyní, když je opravdu pryč, budete muset svá zařízení spravovat jinak.

  Možná jste iTunes používají k zálohování nebo obnovení iPhonu, synchronizaci konkrétních položek s iPadem nebo ke správě zařízení. Špatnou zprávou je, že k tomu v Macu už iTunes nemůžete používat. Dobrou zprávou však je, že existuje i jiná, super snadná, cesta. Zde je návod, jak používat ke správě vašich zařízení na Macu aplikaci Finder místo iTunes.

  Připojte zařízení k Macu

  Popadněte Lightning kabel a připojte zařízení k Macu. Pokud se Finder neotevře automaticky, otevřete jej pomocí tlačítka v Docku nebo panelu nabídek.

  Nyní byste měli vidět připojené zařízení na postranním panelu Finderu. Klikněte na něj a podívejme se, co vše s ním můžete dělat!

  Obecná správa zařízení

  V horní části okna Finderu se zobrazuje název zařízení, velikost úložiště a úroveň nabití baterie. Přímo pod ním máte karty Obecné a různé typy médií, jako jsou Hudba, Filmy, Televizní pořady, Soubory a další.

  Karta Obecné nabízí základní možnosti správy zařízení, vypadá podobně jako v iTunes. Najdete tu tři oddíly pro Software, Zálohy a Možnosti.

  Úložný prostor vašeho zařízení můžete také zobrazit přesunutím kurzoru přes úseky barevného pruhu dole a je tu i tlačítko pro synchronizaci.

  Správa zařízení ve Finderu je tedy velmi podobná, jak tomu bývalo v iTunes.

  Synchronizace médií

  Když klikáte na různé karty napravo od položky Obecné, můžete vidět své další položky, stejně jako dříve, a synchronizovat je podle libosti. Vyberte obsah a kliknutím na tlačítko Použít v dolní části této sekce je synchronizujte.

  Nezapomeňte, že pokud používáte iCloud pro zálohování obsahu, knihovny hudby nebo kontaktů, zobrazí se zpráva, že budete třeba tuto funkci deaktivovat, abyste mohli zařízení synchronizovat s Macem.

  Když dokončíte vše, co potřebujete, klikněte na tlačítko Vysunout vedle zařízení na postranním panelu a odpojte kabel.