Jak odstranit účet člena rodiny nebo opustit Rodinné sdílení na iPhonu, iPadu a Macu

  Rodinné sdílení je pohodlný způsob, jak sdílet hudbu, knihy, aplikace, fotky a další položky s dalšími členy rodiny. Co ale udělat v případě, kdy Rodinné sdílení už nepotřebujete?

  Možná děti vyrostly a odešly z domova, aby začaly vlastní Rodinné sdílení. Nebo Rodinné sdílení už prostě nechcete používat.

  V takovém případě pro vás máme návod, jak odebrat účet člena rodinné skupiny nebo opustit Rodinné sdílení na iPhonu, iPadu a Macu.

  Jak odebrat účet člena rodiny nebo opustit Rodinné sdílení

  Každý člen rodiny, který je starší 13 let, může opustit rodinnou skupinu sám. Pokud jste však organizátorem rodiny, nemůžete skupinu opustit, pokud v ní máte dítě do 13 let. Nejprve jej musíte převést do jiné skupiny. Chcete-li sebe nebo jiného člena odebrat z rodinné skupiny, postupujte následovně.

  Jak odebrat účet člena rodiny na iPhonu nebo iPadu

  • Přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > Rodinné sdílení.
  • Klepněte na jméno člena rodiny, kterého chcete odstranit.
  • Klepněte na Odstranit.

  Jak odebrat účet člena rodiny na Macu

  • Zvolte nabídku Apple > Předvolby systému a klikněte na Rodinné sdílení.
  • Klikněte na Podrobnosti vedle jména člena rodiny, kterého chcete odstranit.
  • Klikněte na Odstranit z Rodinného sdílení.

  Když opustíte Rodinné sdílení, vaše Apple ID se odstraní z rodinné skupiny a ztratíte přístup ke všem službám, které rodina sdílí. Sem může patřit rodinné předplatné Apple Music, hry, aplikace nebo sdílený tarif úložiště na iCloudu.

  Veškerý obsah, který s vámi vaše rodina sdílela, nebude z vašeho zařízení automaticky odstraněn. Můžete si ho koupit znova nebo ho odstranit a uvolnit tak ve svém zařízení místo.