Vyzkoušeli jsme nové AirPods Pro. Jsou správnou volbou i pro vás?

  Možná to není láska na první pohled, ale my si je zamilovali po prvním použití. Zde jsou naše první dojmy z nejnovějšího „Pro“ zařízení Applu. Pojďme se zblízka podívat na AirPods Pro.

  Když na trh dorazila nová sluchátka, byli jsme opravdu zvědaví, zda se konečný produkt podobá konceptům a jaké to bude používat nástupce klasických AirPodů. A nebyli jsme zklamáni.

  Začněme u vzhledu. Přestože je celkový design velmi podobný původních AirPods, myslíme si, že tentokrát designéři Applu upřednostnili funkčnost před designem. Což je ale ku prospěchu věci.

  Nové sluchátka spojují dvě klasická řešení: výhody AirPods a klasických pecek do uší. Ti, kteří nemají rádi sluchátka vkládaná do uší, mohou hlasovat pro design původních AirPods, ale verze Pro má také své výhody.

  Silikonové koncovky nesedí příliš hluboko v ušním kanálu, takže jsou pro uši menší zátěží. Filtr z jemné mřížky je umístěn v vyměnitelných koncovkách sluchátek, což usnadňuje jejich čištění. Podle dostupných informací nabídne Apple náhradu silikonových koncovek za částku kolem sta korun, což je férová cena.

  Jediná zvláštní věc je plácnutí, který slyšíte při vkládání AirPods Pro do uší. Tento zvuk značí, že jste vybrali koncovky ve správné velikosti, které dobře zapadnou do vašich uší. Při výběru koncovek buďte opatrní. Uživatelé s menšíma ušima mohou mít pocit, že střední velikost M je stejně pohodlná jako malá velikost, ale při delším používání je mohou tlačit.

  A jak se nám líbí funkce aktivního potlačení hluku (Active Noise Cancellation) a samotný zvuk? Potlačení hluku v těchto malých sluchátkách funguje skvěle. Hlubší tóny, jako třeba hluk metra, dokonale potlačí, nicméně můžete zaslechnout vysoké zvuky, jako třeba otevírání dveří.

  Ambientní hluk v kanceláři nižší frekvence, jako jsou klimatizace, tiché konverzace, zvuky z ulice nejsou pro nový AirPods Pro žádným problémem. Ale pokud někdo vedle vás mluví hlasitě, bez maximální hlasitosti jej uslyšíte.

  Kvalita zvuku je však zcela jiná otázka, a navíc velmi subjektivní téma. AirPods Pro jsme testovali delší dobu s mnoha různými žánry hudby, v různých situacích a musíme uznat, že kvalita zvuku je dobrá. Není špatná, není vynikající, prostě dobrá. Basy AirPods Pro jsou mnohem bohatší než u předchozí verze, střední a vysoké tóny zůstaly stejné.

  Pro každodenní poslouchání hudby během cesty do práce nebo do školy jsou AirPods pro skvělá volba, ale dramatický zážitek z hudby nejsou vhodné. Ale to bychom od AirPods neočekávali.

  AirPods Pro dokonale zapadnou do ekosystému Applu, jejich používání je hladké a nastavení je tradičně snadné. Automatický systém, který vám doporučuje odpovídající velikost silikonových koncovek, funguje skvěle a nové ovládání pomocí gest je také úžasné.

  Nový systém senzorů funguje ještě lépe než u klasických AirPods. Neovládáte je poklepáním, ale uchopení tlakového snímače. Konec AirPods Pro musíte opravdu stisknout, aby začaly reagovat, jednoduché poklepnutí už nebude fungovat. A různá gesta vyvolávají různé akce. Jedním stisknutím přehrajete, pozastavíte hudbu nebo přijmete telefonní hovor, dvojitým stiskem skočíte vpřed, stiskněte třikrát pro posunutí dozadu. Stisknutím a přidržením přepnete mezi aktivním potlačením hluku a režimem průhlednosti.

  Podle našeho názoru jsou AirPods Pro špičkou na trhu, a ano, Apple znovu zvítězil. Produkt se výrazně zlepšil a cena se výrazně nezměnila. Pokud jde o poměr cena/výkon, AirPods Pro jsou dokonalou volbou pro běžný poslech hudby a telefonování. Pro ty, kteří nedávno koupili AirPods 2, nemusejí přecházet na nejnovější verzi.

  Pokud vás naše zkušenosti přesvědčily, svoje nová sluchátka si můžete koupit v e-shopu iSTYLE!