Proč si vybrat právě Magic Mouse 2?

  Krédem většiny uživatelů Mac je, že když mají trackpad, nepotřebují myš. Existuje však několik úkolů, které lze pomocí elektronického hlodavce zvládnout snadněji.

  Vraťme se trochu zpět v čase. Když se začaly rozšiřovat osobní počítače, nebylo úplně zřejmé, že se myš v budoucnosti stane něčím, co vám umožní ovládat celý počítač. Ve hře byla také alternativa ovládání, kdy byly k čelu a bradě připojeny přístroje, které sledovaly všechny pohyby hlavy. Toto řešení se naštěstí neujalo. Navíc se zařízení zpočátku nejmenovalo myš, ale brouk.

  Největší inovací původních myší byla koule umístěná ve spodní části zařízení, jejíž pohyb se detekoval podle dvou os. Není třeba zmiňovat, že vynález pochází z vojenského prostředí. Apple tuto technologii použil poprvé v roce 1983 u svého počítače, Lisa, a vypadalo to takto:

  Od té doby uplynuly více než 3 desetiletí. Vznikly optické a bezdrátové myši a Applu se podařilo vylepšit jejich ergonomický design. Dne 13. října 2015 představil Magic Mouse 2, která obsahuje mnoho užitečných technologií.

  Vypadá skvěle. Nemá žádná viditelná tlačítka, její horní část je pokryta ergonomickým bílým plastem a spodní část je vytvořena z hliníku známého z MacBooků. Kromě toho zdědila mnoho různých Multi-Touch gest trackpadu. Jde například o rolování, ale přibližování, skákání sem a tam s jednoduchými a pohodlnými pohyby.

  Jedinou nevýhodou je umístění nabíjecího portu. Používání myši během nabíjení není možné. Musíte ji totiž otočit vzhůru nohama, abyste získali přístup k portu Lightning umístěnému na spodní části. Není však důvod k obavám. Za pouhé na dvě minuty nabíjení napumpujete do zařízení dostatek energie, abyste ji mohli používat více než 9 hodin. Takže během pauzy na kávu si nabijete myš na celý pracovní den. Při úplném dobití vydrží zařízení celý měsíc.

  Už na první pohled je jasné, že to není hráčská myš s neomezenými možnostmi nastavení. Ale Magic Mouse 2 je rozhodně nejkrásnějším zařízením svého žánru. A pro svého společníka si nemůžete přát lepšího společníka.

  Navštivte některou z prodejen iSTYLE a vyzkoušejte si Magic Mouse 2 naživot. Nebo si ji rovnou zakupte na e-shopu.