MacBook 12" 512 GB stříbrný mnyj2cz/a

SKU
MNYJ2CZ/A
 

Dostupnost

Jak získat levněji
nechte si vykoupit staré zařízení a nakupte levněji
More details >
Splátky s Hello Bank!
předschválený úvěr nyní bez navýšení
More details >
Apple TV+
kup si vybrané zařízení Apple a dostaneš rok zdarma
More details >
Koupit na splátky

Detaily

U MacBooku nám šlo o nemožné: vyvinout vůbec nejlehčí a nejkompaktnější přenosný Mac, ovšem s plnohodnotnými vlastnostmi. A aby byl nejen lehčí a tenčí, ale taky lepší, vymysleli jsme každý prvek nově. Výsledkem není jen nový notebook. Je to budoucnost notebooku. S procesorem Intel Core sedmé generace, výkonnější grafikou, rychlejším flashovým úložištěm a baterií až na 10 hodin práce1 je teď MacBook ještě schopnější.

Retina displej na hraně možností.

Jakmile MacBook otevřete, jeho nádherný 12palcový Retina displej se skleněnou plochou od okraje k okraji vnese do všeho jasno.2 Fotky vystupují z obrazovky v bohatých, živých detailech. Přes 3 milióny pixelů vykreslují každé písmeno s křišťálovou průzračností. Na nejtenčím Retina displeji, s jakým jsme kdy na Macu přišli. Ve vybroušeném, nepředstavitelně minimálním designu získáte fantastické vizuální zážitky.

Plnohodnotná klávesnice.
Na zlomku místa.

Pohodlná klávesnice plné velikosti je pro skvělý dojem z notebooku zásadní. Jenže dostat takovou klávesnici do elegantně tenkého MacBooku, to chtělo úplně jinak rozmyslet její technické řešení a konstrukci. Každá klávesa a její mechanismus je navržená nově. Celá klávesnice je tak nejen daleko tenčí, ale taky pohodlnější a přesnější při psaní. S odezvou, na jakou si snadno zvyknete.

Force Touch.
Z trackpadu vymáčknete víc.

Trackpad na MacBooku je jiný. Force Touch trackpad je konstruovaný tak, aby na kliknutí reagoval naprosto jednotně bez ohledu na to, kde ho stisknete. A tlakové senzory pod jeho povrchem vnímají, jakým tlakem působíte. Takže můžete přitlačením na trackpad třeba rychle vyhledat definici slova nebo zobrazit náhled souboru. Trackpad reaguje haptickou odezvou – hmatově vnímanými vibracemi, které přidávají obsahu na obrazovce dotykový rozměr. A kromě těchto vyspělých možností na něm fungují i všechna intuitivní Multi-Touch gesta, na která jsou uživatelé Macu zvyklí. Mac bude na vaše dotyky reagovat ještě citlivěji než kdy předtím. Ani nemusíte hnout prstem.

Plně vybavený do bezdrátového světa.

MacBook dokonale zapadá do našeho čím dál bezdrátovějšího světa. Díky softwaru Apple, který naplno využívá nejnovější bezdrátové technologie Wi‑Fi a Bluetooth, teď vzduchem funguje skoro všechno, co s notebookem děláte. Ať jste kdekoli, můžete se připojit k webu, přenášet soubory, organizovat si fotky, poslouchat hudbu a další. Aniž by vás cokoli svazovalo.


USB-C. Jednoznačně všestranné.

USB‑C port soustředí na jednom místě prakticky všechno, co potřebujete. Má oboustranný design s třetinovou velikostí proti klasickému USB portu a umožňuje nabíjení, přenos dat rychlostí USB 3 a výstup videa. Takže k MacBooku snadno připojíte všechna zařízení, co potřebujete.

Připojíte všechno, co potřebujete.

Apple věnoval hodně pozornosti tomu, jak se MacBook připojuje k periferiím a napájení. A pro kompaktní a všestrannou konstrukci zvolil USB-C. K tomuto jedinému portu připojíte nabíječku, HDMI, DisplayPort a VGA displeje i USB zařízení jako externí disky, iPhone nebo iPad. Tady skutečně platí, že méně je více.

Pomocí celé palety doplňků připojíte k MacBooku prakticky jakékoli zařízení. Například USB‑C víceportovým digitálním AV adaptérem připojíte MacBook k HDMI displeji. Navíc k němu můžete připojit standardní USB zařízení a USB‑C nabíjecí kabel.

Tiše ohromující.

MacBook je od základu konstruovaný pro efektivní práci v naprosté tichosti. Používá úplně nový procesor Intel Core M sedmé generace, který si vystačí jen s 5 watty. V souhře s vysoce optimalizovaným OS X odebírá procesor tak málo energie, že počítač vyzařuje minimum tepla. Proto není na jeho chlazení potřeba žádný větráček. Takže MacBook při práci neuslyšíte. A základní deska, na které je procesor usazený, je postavená tak, aby se veškerá funkčnost Macu vešla do co nejmenšího prostoru.

Objektivně rychlejší

MacBook má procesor Intel Core m3, i5 nebo i7 sedmé generace, který se vyrábí 14nanometrovou technologií. Proto spojuje energetickou efektivitu s výkonem, co hravě zvládne každý úkol.

Baterie na celý den.
A teď vydrží ještě déle.

S tradičními obdélníkovými bateriemi by u tak tenkého MacBooku nešlo celodenní výdrže dosáhnout. Proto Apple vyvinul vlastní technologii baterie, která dostupný prostor využívá do posledního milimetru. Výsledkem je terasovitý, stupňovitý design, který se do neskutečně tenkého MacBooku dokonale vejde. A nepodobá se ničemu, co u notebooků znáte. Díky úspornějšímu procesoru a zdokonalenému chemickému řešení baterie se nám podařilo prodloužit výdrž o další hodinu.

Výchozí aplikace

Každý Mac se dodává s aplikacemi na tvorbu a aplikacemi na práci. Obsahuje taky kolekci skvělých aplikací na každodenní záležitosti, jako je prohlížení webu, vyřizování mailů a zpráv nebo plánování kalendáře. Je v něm i aplikace na vyhledávání nových aplikací. Váš Mac je víc než plně vybavený. Je doslova all inclusive.

Technické informace

Výrobce
Apple
EAN
190198203663
Výprodej
Ne
Procesor
1.3GHz Intel Core i5
Přetaktování
Turbo Boost až 3,2 GHz
Paměť
8 GB
Velikost/kapacita
512 GB
Displej
12"
Rozlišení
2304 x 1440
Grafická karta
Intel HD Graphics 615
Grafická paměť
Ne
DVD mechanika
Ne
Wi-Fi
Ne
Bluetooth
Ne
Thunderbolt
Ne
Rozměry
Výška: 0,35–1,31 cm
Šířka: 28,05 cm
Hloubka: 19,65 cm
Hmotnost: 0,92 kg
Zvuk
Stereo reproduktory
Dva mikrofony
3,5mm sluchátkový výstup
Slot pro kartu
Ne
Touch Bar
Ne
Napájení a baterie
USB‑C port podporuje:
Nabíjení
USB 3.1 generace 1 (až 5 Gb/s)
Nativní výstup videa DisplayPort 1.2
Výstup VGA videa prostřednictvím USB‑C víceportového VGA adaptéru (prodává se zvlášť)
Výstup HDMI videa prostřednictvím USB‑C víceportového digitálního AV adaptéru (prodává se zvlášť)
Operační systém
macOS je operační systém každého Macu. Ve verzi macOS Sierra přináší nové způsoby, jak znovu objevit nejpovedenější fotky, usnadňuje předávání práce mezi různými zařízeními Apple, a dokonce uvolňuje místo na disku.
Co je v balení?
MacBook
29W USB‑C napájecí adaptér
USB‑C nabíjecí kabel (2 m)
Barva
stříbrná